28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
BAŞARILI ŞAHSİYETLER
30 Ocak 2012 Pazartesi Bu yazı 22296 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Aslında kimle konuşsanız tartışsanız herkes aynı şeyi söyler. Başarılı olan ödüllendirilmeli. Gerekli makamlara getirilmeli ve getirildikleri makamlarda inisiyatif vererek faydalı olunması sağlanmalıdır. Başarılı olmak; önemli olmak ve mutlu olmakla özdeşleştirilir. Başarı, kutsanan bir hedef gibi sanki… Çünkü başarılı olmuş insanların hayatı hep önümüze model olarak konur. Başarılı olmamız öğütlenir.

Son günlerde moda olan kişisel gelişim kitapları bize başarılı insan olmanın sihirli formüllerini açıklıyor hep. Bize aklımızı, zamanımızı, duygularımızı verimli kullanarak başarı merdivenlerini nasıl süratle çıkacağımızı anlatıyor.

Başarı denilince genellikle servet, şöhret, makam gibi konularda herkesin varmak istediği hedefler gösterilir. Ve bunlara sahip olunca mutlu olacağımız, sevileceğimiz, önemli olacağımız zannedilir. Oysa başarı sadece bunlardan ibaret değildir. Başarının bir de içsel tarafı vardır. Özgüven, özsaygı, erdem, iç barış, sevgi gibi iç zenginlikler. Bizi insan olarak bilge yapan, hayatımıza anlam katan ve var oluşumuzun mutluluğunu hissettiren bu içsel değerlerdir.

Size işte bu saygı, özveri ve iç barışa sahip ve bunlara bağlı olarak başarı elde etmiş üç hemşerimizi anlatmak istedim.

Birincisi; Kırıkkaleli değil ancak. Kırıkkale’ye Kırıkkaleli pek çok kişiden daha çok faydası olan bir şahıs. Ersan Aslan. Bu insan Kırıkkale üniversitesinde yıllarca öğretim görevliliği yapmış, bazı sebepler ile Muş üniversitesinde çalışmış, YÖK’te önemli görevler üstlenmiş. Sonra Kırıkkale’ye Rektör yardımcısı olarak gelmiş ve ardından Teknoloji bakanlığına müsteşar olarak atanmış.

Ersan Bey; Kırıkkale’de Beşinci mevsim yardım derneğini arkadaşları ile kurmuş ve uzun süre başkanlığını büyük başarı ile yapmış. Kendisi ile orada tanıştık. Çok verimli işlere imza attık. Şimdi Ankara’da bizi temsile eden Ersan Aslan dürüst, çalışkan, özverili, başarılı bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

İkincisi ise Kırıkkale Belediyesinde uzun yıllar başarı ile Park Bahçeler müdürlüğü yapan, Şimdi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında daire başkanlığı görevini yürüten İsmet Köksal. Köksal’dan beklenen Kırıkkale’deki başarısını yeni görevinde de sürdürmesiydi. Ne mutlu ki daha güzelini yaptı, yapıyor. Abartısız Kırıkkale şubesi gibi çalışıyor. Hem bizzat gördüğüm hem duyduğum ve bildiğimi paylaşmak istedim. Kim yanına gitse kapıda karşılayıp kapıda uğurlayacak kadar mütevazı olmasını yanında, bildiği bilmediği herkes ile yanına düşüp tüm işlerini halletme gayreti ile inanın takdir topluyor.

Üçüncü tanıtacağım ise Sağlık Bakanlığında ihale işleri şube müdürlüğü görevini yürüten Suat Güventürk. Soyadına bakıp kayırırcılık yaptığımı düşünmeyin. Çok uzun yıllar Vakıflar Genel Müdürlüğünde, ardından Mamak belediyesi Fen işleri müdürlüğü ve Başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü ve pek çok vekil ve bakan ile arkadaş olduğu halde mütevazı tavrı ile takdir topladığını tanıyanlar bilir.

Sizinle bu üç portreyi paylaşıyorum çünkü Kırıkkale sevdası olanların içinde başarılı olanlar varsa bilinmeli. Bilinmekle de kalmayıp ödüllendirilmeli. Daha üst makamlar mevkiler verilmeli ki daha çok faydalı olsunlar. Memlekete faydası olmayan, kendine hayrı olmayan niceleri var. Bunların içinde başarısı ile sivrilen bu gibi değerleri daha etkin değerlendirmeli.

Bu tüm vekillerimizin, il yönetiminin ve Kırıkkale’ye gönül bağı olan herkesin asli görevidir. Aksi halde makamları hak etmeyenler gelir ve ne kendilerine ne başkasına hayrı olur. Söz ettiğim insanlar başta olmak üzere bu anlayışta olan insanlar görev talep etmezler. Bunlara ancak görev tevdi edilir ve bunlar canla başla çalışır.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı Güventürk  -  02-02-2012 - 21:29
Sayın VURAL, kimsenin kimseyi ağırladığı falan yok. Keşke benim beş senedir yadığım yazıları bir görseniz. Başarılı olan kaç kişiyi anlatmaya çalıştım. Başarısızda gitsin dedim. Bu insanların yaptıkalrını gördüğüm için yazdım. Hata mı ettim başarılı brokratlarımız olsun dediğim için veya daha çok başarılı bürokrat olsun ki kırıkkaleye daha çok hizmet etsin dediğim için. Bir başka konu ise. beni küçük düşünmekle suçlamanızı kabul etmiyorum. Ben asla küçük düşünmüyorum.Elbette çalışkanlar gelsin, sanayici gelsin başımızın üzerinde yerleri var . Ancak sayın Vural keşke sizde bizde hepimizde sanayici getirmeye çalışan insanları kendinden küçük görüp aşağılayan serçe beyinlilere önceden kızsaydık. Kimki memlekete hizmet ediyor can baş üzerine. Sizinde Başkana saygı duymanız ne güzel. Elbet başarılıya başarılı demek gerekiyor.Selam ve saygılar sizlere olsun...
a.vural  -  02-02-2012 - 12:10
körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı sayın güventürk sizin başarı ölçünüz ne? Sizin bahsettiğiniz bürokratlar kırıkkale için ne yapmışlar işsizliği mi azaltmışlar kırıkkaleye büyük projeler yaptılarda bizim haberimiz mi yok kardeşim kırıkkale için başarı benim gençlerimi iş sahası açacak olan sanayıcı bürokrat her kimse ben onun elini öper büyük bir saygı duyarım işini iyi yapan burokrat mecbur yapacak benim için sadece iyi bir memurdur haydi kırıkkalem bizler güventürk gibi küçük düşünmeyelim şu kırıkkale gençlerinin işsizliğine çare olacak çalışkan burokrat ve sanayiciler istiyoruz ve onlara büyük bir saygı duyacağız bir notda kırıkalem son elli yılın en başarılı bürokratıda veli korkmaz beydir ve kendisine saygı duyuyorum
Tanır Biliriz  -  30-01-2012 - 16:59
İsmet Köksal' biliriz. Kırıkkalede iyi müdürlük yaptı. Allah razı olsun. Çok çalışkan biri.Sözünde durur, çalışkandır zekidir.Aynı zamanda sendika başkanlığı falam yaptığı için siyasetin içindedir. Soyadı ile yükselmesinin alakası yoktur. Keşke amcası elinden tutsada daha yukarı göreve gelse. Kırıkkaleye hizmet eder. Kırıkkalenin eli ayağı olur. Suat Güventürk ise mamak belediye başkanı yardımcısı iken mamağın gönlünü aldı. İnşallah başkanda olur.
iyi insan  -  30-01-2012 - 11:32
Bu başarılı şahsiyetlere keşke kendinizi de yazsaydınız sayın Güventürk.Kırıkkale adına siz de az çalışmadınız ama bilirler ama bilmezler....biz biliyoruz siz gerisini boş verin.İyi insanlar her zaman bulunmaz bulunca kıymet bilmek gerekir.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net