19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
JİTEM KATİL Mİ?
01 Şubat 2012 Çarşamba Bu yazı 31425 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ermeni yazarın öldürüldüğünde elimize pankart alıp sokaklara çıkıp “bizde Ermeni’yiz” demedik diye Faşist kafalı diye eleştirenlerin hedef tahtasına oturtulanlar kadar güzide ülkemde farklı haksızlıklara uğrayanlar da var.

Bir düşünceyi, bir insanı, bir olguyu savunduğunuz zaman onun doğrusunu yanlışını kayıtsız şartsız kabul ettiğiniz anlamına gelmez değil mi? Eğer yanlışı varsa “hatalısın arkadaş” demememiz mi gerekiyor.

Bugün doğrusunu biliyorsak elbet “aferin” diyeceğiz. Örnek olması için reklamını da yapacağız. Ama yarın bir hatasını gördüğümüzde “kral çıplak” ta diyeceğiz ve bunu hep yapacağız. Zaman içerisinde hem ülkemizi yönetenlerin ve hem de ilimizi yönetenlerin vali olsun, başkan olsun, müdürü amiri olsun hatası varsa “dost olduğumuzdan” hatasını söyledik. Bazen köşemizde bazen oturup kahve içerken bazen makamına gidip bizce yanlış olanı söyledik. Doğrusu varsa bunu da dile getirdik. Helal olsun dedik. Yine ”dost olduğumuzdan” gururlandık başarısı ile. O ! İnsan bizi dinledi veya dinlemedi bilmem o onun sorunu.

Şimdi bir doğrunun hakkını vermek gerektiğine inandığımızdan bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk. Bölücü terör örgütünün yetmişli yılların sonunda hala netleşmeyen ve gri kalan bir takım güçler aracılığı ile kurulduğunu biliyoruz. Bu yapılanmanın Ergenekon terör örgütü diye adlandırıp pek çok insanın içeri alındığı yapılanma ile ilgisini tarih çözecektir. Ancak şimdilerde basında bu iki illegal yapılanmanın iç içe olduğu ve kardeşkanı dökenlerin müşterek kaynaktan faydalandıkları söyleniyor. PKK ve yaptıkları ortada. Ancak Ergenekon hala çözülebilmiş değil veya olduğu olacağı bu kadar. Eğer bu kadar değil de bazı irdeleyicilerin anlattıkları gibiyse vay halimize. Zira siyasi partilerden tutun, derneklere, bürokrasiye, askere, sivile, esnafa, memura her yere yayılan bir virüs gibi ve tam çözümlenmesi mümkün değil.

işte bu oluşum ile kurulan bölücü terör örgütünün önüne geçmek için legal veya illegal bazı oluşumlar çıktı zaman içinde ortaya. Bunlardan biri Hizbullah idi. Bölücü terör ile mücadele ettiler ve gerçekten bir dönem onların korkulu rüyası oldular. Ancak olumsuzluklara karıştılar ve devlet enselerinden tuttu attı içeri.

Bir diğer oluşum ise Jitem’di. Artık varlığı deklare olmuş ve zaman içerisinde söndürülmüş bir yapılanma olduğu ortaya çıkan Jitem’inde mutlaka kuruluş amacına uygun işler yaptığını tahmin ediyoruz. Tahmin ediyoruz diyorum zira halen araştırma içerisinde olunduğundan kalemimizden böyle dökülüyor. Çünkü mutlaka bu oluşum halisane duygular ile yapılmıştır.

Bu günlerde Diyarbakır cezaevi yakınlarında ortaya çıktığı iddia edilen mezar kalıntıları ve kafa taslar ile Jitem tekrar gündeme oturdu. Orada ortaya çıkanların tek sorumlusu Jitem gösteriliyor. Tabi ki bu olay Jitem üzerinden askere saldırı ile devam ediyor. Zaten salyaları ile askere saldırmayı bekleyen zihniyette ipinden kopup atılıyor askerin üzerine.

Daha ortada fol yok yumurta yok. Bir çıkarılsın, araştırılsın, soruşturulsun ondan sonra kimin ne suçu varsa elbet suçlular cezalarını çeksin. Ancak şimdiden bir bardak suda fırtına koparılıp askere vurmak ne kadar doğrudur.

O mezarları bölücü örgütün yapmadığı, o insanları oraya onların gömmediği ne malum. Efendim Jitem’e yakın yerdeymiş. Olsun. İstenirse bir ordu gömülür yan apartmana çaktırmadan.

Evet; şimdi bunları söyledik diye militarist düşünceci mi olduk? Asla. Demokrasi en güzel yönetim biçimi. Ama demokrasinin ardına sığınıp bir zamanlar vatan için millet için iyi işler yapanları da yargılamadan mahkûm etmek! Anladınız siz.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
şamilçeçen  -  04-02-2012 - 00:25
sayın tarafsız kardeşim mardin alay kom albay rıdvan özün eşi bizzat olayın üzerine giderek mahkemeye verdiği ifadede eşinin tehtid edildiğini beyan ediyor ve sonra öldürülüyor alb rıdvan özden mardinde sınırdan uyuşturucu kaçakçılarına karşı kahramanca mücadele vermiş bir komutandır gelelim lice olayına yakında ailesinin isteği üzerine bahtiyar aydının da mezarı açılır dna testi yapılırsa şaşırma tunceli alay kom çillioğlunun mezarı açıldı ve saç tellerinde zehir le kaburga kemiğinde kurşun bulundu zahmet olmazsa ERGENOKONUN ÇÖKÜŞÜ-2 yazarı zihni çakır okursanız olayları daha yakından tahlil etme şansınız olabilir faili belli dosyalar şu anda cumhuriyet savcılarında soruşturma devam ediyor ve derinleştiriliyor merak etme kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmaz İLAHİ ADALET ER YADA GEÇ TECELLİ EDER
Fazlı GÜVENTÜRK  -  02-02-2012 - 21:01
Saygıdeğer kardeşim; herşeyden önce yorumunuzun bana yol gösterdiğini ve yön verdiğini bilmenizi isterim. Yazının galiba iki üç farklı yönden bakılarak yazıldığını anlamışsınızdır mutlaka. Jitem veya Ergenekon yok demiyorum. Maalesef her kurumda olduğu gibi Askerlerin içinde de olumsuzluklara karışanın olması kadar doğal birşey yok.Askerde varda, emniyette yokmu, Milli eğitimde yokmu, Adalet bakanlığında yokmu, esnafta memurda tüccarda yokmu dürüst iş yapanın yanında olusuzluklara kayan. Mutlaka var. Jitemin kuruluş amacı sizce pasif savunmamı yoksa aktif GNH uygulayarak hedefe zaiat verdirmek mi?Elbette ikinci. ancak bu görev yapılırken Gayri kanuni işlere kaymalarda maalesef olmuştur. Sizin söz ettiğiniz başta Gaffar Okkan cinayeti olmak üzere hangisine üzülmediki. Hangisi içimizi yakmadı ki. Sizde bölgede bulunmuşsunuz, mutlaka pek çok olaya şahitte oldunuz. Ama kucağında şehit vermiş TEK BİR !!! çatışmada dört subay astsubayını şehit vermiş, dört subay astsubayını yaralı olarak gören biri olarak her bir şehide içimizin nasıl kanadığını sanırım söylemeye gerek yok. bu nedenle cinayetleri normal karşılamıyorum sadece olayları saf milli duygularla bu işin içinde olanalrın yapmadığını söyleme gayretindeyim. Ergenekonda öyle. Bunların pek çoğu neye hizmet ettiğini bilmeden olumsuz yapının içine düştü. Bundan emin olun. Bir başka bakış açım ise ele geçirilen kemikler ve işlenen cinayetlerde birilerini suçlamak kolay.Peki başka olumsuzluklar peşinde koşan oluşum iöindekilerin hizbullah gibi PKK içindeki derinler gibi bunların yapmadığı ne malum. Hemen vurun abalıya bu doğru değil dedim. Bir naşka açım ise yargılama yapılıyor. az sabır gerekiyor. Sonuçlansın o zaman yüklenelim. Hemen kollarına kelepçe taktığımız gibi dar ağacınada götürmeyelim. Lütfen sabır. Tekrar teşekkür ediyorum üstadım...
tarafsız vatandaş  -  02-02-2012 - 19:33
Sn.Şamilçeçen.1993 te DiyarbakırTuğ.K.Lice'de Atmaca 1 operasyonunda kim tarafından şehit edildi diye soruyorsun sen biliyormusunki.Biliyorsan açıkla.Mardin alay K.Alb.Rıdvan Özden'in ordu içindeki çeteler tarafından şehit edildiğini söylüyorsun.Jitemin infaz timleri tarafından suçlu suçsuz insanlar öldürüldü diyorsun.Jitemin kurucularından olduğu söylenen Rahmetli Cem ersever'i öldüren kişinin infaz sonrası, Ö.H.Şub.Md.daha sonra daire Bşk.olduğunu söylüyorsun.Bunları ailesi bilmiyor. devlet biliyormu, failleri hala bulunamadı. Yazıktır bildiklerini ilgili yerlere bildirmen gerekirki yapanların yanına kar kalmasın .Yaptığın iddialar çok ciddi.Bu olayları varlığı iddiadan öteye geçememiş Ergenekon denilen örgüte bağlamanda senin çok şeyler bildiğini gösteriyor.Eğer bu yazdıklarınız dedikodu ve uydurma değilde bilerek yazıyorsanız, Cumhuriyet savcılarına giderek bildiklerinizi anlatmanız gerekmezmi.Ya bunları buraya yazmayacaktınız veya cumhuriyet savcılarına giderek bu konuların açıklığa kavuşmasında yardımcı olmanız gerekir.Çünkü iddialarınız çok ciddi.Saygılarımla.
şamilçeçen  -  02-02-2012 - 00:38
diyarbakırda bir esnaf kendi halinde dükkana alışveriş için giriyorlar sonra örgütsel döküman bırakıyorlar ardından dükkan sahibini dökümanlarla alıyorlar 7 gün işkence ardından ergani yolu üzerinde kafasına tek kurşun sıkıyorlar buyurun işin içinden çıkın 2 yetim bıraktı geride ömer ve ayşe terör örgütü bölgede bu yüzden güçlendi vatandaş jitem hizbullah ve pkk arasında sıkıştı çareyi göçmekte buldu cem erseveri elmadağda kim öldürdü bu arada diyarbakır eski ö.h. şub. müd sonra daire başkanı oldu behçet oktayıda intihar süsüyle götürdüler diyarbakırda 1995 lerde görevdeydi intihar edecek en son kişidir behçet oktay sayın güventürk katili bulabildiniz mi evin hizmetçisi mi yoksa yağmurlu havada bahçe sulayan bahçivan mı saygılarımla
şamilçeçen  -  02-02-2012 - 00:12
sayın güventürk yazınızda ergenokon çetesinin olup olmadığına dair kuşkular var yani böyle bir yapılanma yok diyorsunuz alparslan arslanın danıştaya giriş görüntüleri oyak güvenlik tarafından silindiği mahkemece ıspatlandı mı?1993 te diyarbakır tugay kom licede atmaca 1 operasyonunda kim tarafından şehit edildi ?mardin alay komutanı alb rıdvan özden pkk ile çatışma süsü verilerek ordu içindeki derin uyuşturucu çetesi tarafından nasıl şehit edildi ?gelelim jiteme arif doğan bas bas bağırıyor jitemi ben kurdum diye o dönem diyarbakırda bulunduk 1993-1998 arası binlerce faili meçhul cinayet işlendi şu anda sorgu merkezi olan suriçi emniyetten aıp sorguladıkları bölgedir bölgede hibullah örgütünü kuran ekip te bunlardır gaffar okkan bunların üzerine gitti kirli planları oyunları deşifre olunca ve istedikleri adamları alamayınca önce elektrikleri kestiler caddeyi boşalttılar gaffar ve korumalarına hain pusuyu kurdular en yakın dostumu o saldırıda kaybettim bunların emir paşaları şu anda silivride bir kısmı yurt dışında ohalin verdiği geniş yetkiler devlet görevlilerinin bir kısmını suç ve cinayet işleyen şebekeye dönüştürmüştür suçlu suçsuz ayırımı yapılmadan insanlar jitemin infaz timleri tarafından evlerinden alınarak silvan batman mardin urfa ergani yollarına öldürülüp atılmışlardır saygılarımla
Armağan  -  01-02-2012 - 14:25
Çok iyimsersiniz sayın yazar. Yargı zaten yargılıyor suçlu bulursa cezasını verirler. Basın biraz abartıyor olayları. Ancak basın abartmasa bu işlerin üzerine kimsenin gideceğide yoktu.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net