17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
OLUMSUZ ETKİLENMELER OLUR
10 Şubat 2012 Cuma Bu yazı 28048 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Şimdilerde “içeri” alınması yönünde kamuoyunda nabız yoklanan ve pek yakında “içeri tıkılması” muhtemel olan Genelkurmay eski Başkanlarından Büyükanıt birlikte çalıştığı ve başı belaya giren bir Astsubay için “tanırım iyi adamdır” dedi ve adeta tanıdığını söylediği için hain ilan edildi.

Yok canım o kadar da cahil değiliz. Tanıdığı için değil diyeceksiniz yargıyı etkilemek diyeceksiniz. Peki her gün olayları irdeleyen ve yargıda olan her konu hakkında beyan bildirenler neden hain olmuyor. Efendim bunlar üst düzey yönetici sıfatında değil mi diyeceksiniz. Her kesimden insan bir türlü fikrini beyan ediyor. Adam sadece tanırım dedi.

MİT müsteşarı Hakan Fidan’ı tanıyorum demek suç kabul edilecek neredeyse. Birileri; biri dese de alaşağı etsek diye avuçlarını ovuşturuyor. Tanırız iyi insandır diyemiyorsunuz. Neden? Çünkü özel yetkili savcı ifadesine başvurulmak üzere davet göndermiş.

Neden gönderilmiş bu davet. Yurtdışında bölücü terör örgütü ile görüşmeler yapılmış. Görüşme yapanlar arasında Hakan Fidan’da varmış. Hakan fidan daha önceden mutlaka duymuş olmalısınız. Bizlerden çok genç bir Astsubay. Adam Meslekte iken başarılı ve çalışkan. Okumuş, başarmış okullar bitirmiş ve helal olsun Türkiye’nin sayılı bürokratları arasında yerini almış. Daha genç yaşında ciddi başarılara imzasını atmış.

Hemen bu kadar başarılı olması suçlanamaz anlamı mı taşıyor denilebilir. Elbette demokratik bir devlette yargılanamaz kimse olmaz, olmamalı. Ancak bazı görevler vardır ki bu insanların görev suçundan dolayı yarılanıyor olması çokta insani değildir.

Terörün kol gezdiği ve gündüz külahlı gece silahlı olan pek çok hainin ortalıkta cirit attığı bir bölgede kitap evine bomba koyarlarken yakalandı diye önce linç edilmek istenen sonra linçten kurtulup kodese tıkılan ve defaten süren yargılamada neredeyse ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılan Astsubayları bu ülke çabuk unuttu.

Genelkurmayda hükümeti düşürme planları yapıp, bunu yazılı hale getiren Albayı da unuttu bu ülke. Onun yarılaması devam ediyor. Sonucu bilmek elbet şimdiden mümkün değil.

Şimdi Hakan Fidan. Bu insanda farklı bir konu ile suçlanıyor ama temel aynı. Yani bunların birleştiği yer görevlerini yapıyor olmalarıdır.

Ben kimseye masum insanların dükkanlarına bomba koyun havaya uçurun, hükümeti ve belli gurupları yıpratmak için siteler açın çalıştırın demiyorum. Bölücü terör ile görüşmek daha farklı olmasına rağmen kimseye terörü muhatap kabul edin de demiyorum. Ancak bu insanların diyorum, yaptıkları diyorum, kendi başlarına yapacakları işler değildir diyorum.

Kendi kararları olmadan bir şeylerin uygulamacısı durumunda olanların görevleri ile ilgili suçlar için sorgulanması pek doğru gelmiyor bana. Tabi ki suçu varsa yargılanacak ceza alacak. Ancak iradeleri dışında ki suçlar da durum farklıdır.

Kaldı ki dünya üzerinde belki hiç örneği olmayan ve ülkemizde ilk olan MİT müsteşarının ifadeye çağrılıyor olması, buna bağlı olarak Başbakanın iznin olmadan ifadeye çağrılması normal durum dışında değil midir?

Görevleri dışında bir şey yapmışlarsa evet normaldir. Ancak görevleri dahilinde ise yarın görevlerini yapma gayreti içinde olanların olumsuz etkilenmesi anlamında yanlış neticeler doğurur.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
AHMET EMİN YALÇINKAYA  -  14-02-2012 - 16:06
SAYIN GÜVENTÜRK İNSANLAR GÖREVLERİNİ YAPARKEN GÖREVİNDEN DOLAYI YARGILANMASIN MİT MÜSTEŞARINA SORULAR SORULMASIN ANLAYIŞI NASIL BİR ANLAYIŞ MERAK ETTİM BU ÜLKEYİ KANA BULAYAN YILLARIMIZI VE PARALARIMIZIN BOŞA GİTMESİNE SEBEP OLAN BİR TERÖR ÖRGÜTÜ İLE GÖRÜŞECEK KAPALI KAPILAR ARDINDA PAZRLIK YAPILACAK BİZLERDE SESİZ Mİ KALACAGIZ O ZAMAN BU KADAR VERDİĞİMİZ ŞEHİTLERİN KEMİKLERİ SIZLAMAZMI BİZ BU VATAN İÇİN NİYE ÖLDÜK ÖLDÜRDÜK DEMEZLER Mİ AHİRETTE HAKLARINI BUNLARA SEBEP OOLANLARA NASIL HELAL EDECEKLER MERAK EDİYORUM VATAN BİR BÜTÜNDÜR VE HER KARIŞINDA ŞEHİTLERİMİZ YATMAKTADIR O İTLERLE PAZARLIK YAPANDA O MASAYA OTURANDA ONU ORAYA GÖREVLİ GÖNDERENDE O ÖRGÜT ELEMANI GİBİDİR ....HIRSIZA GÖZ YUMARSAN SENDE HIRSIZIN ORTAGI DURUMUNDASIN...ÖRGÜT YOK OLANA KADAR BİR TANE BİLE İT KALMAYANA KADAR SAVAŞ DEVAM EDECEK TA Kİ BU ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ KABUL EDENE KADAR DEVAM EDECEK KAN DÖKÜLMESİN DİYENLER ACABA ÖRGÜTTEN Mİ KORKUYORSUNUZ YOKSA ÖLMEKTEN Mİ BU VATAN İÇİN ÖLÜRSEK ŞEHİR KALIRSAK GAZİYİZ SİZ BU İŞLERİN İÇİNDEN GELEN BİRİ OLARAK NASIL SÖYLERSİNİZ NASIL SAVUNUNURSUNUZ PAZARLIGI AYIP AYIP BİZE KARŞI OLMASA DA ŞEHİTLERE AYIP GAZİLERE AYIP OLUYOR.....
ŞamilÇEÇEN  -  10-02-2012 - 16:48
Teşkilat-ı Mahsusa (mit) mossad ve cia ile bazı istihbarat servislerinin kolayca bilgi alabildiği rahatça at oynattığı bir kurum haline gelmiş sayın güventürk ortada oslo görüşmesi var patlayıcıların büyükşehirlere balli yerlere pkk tarafından nasıl getirildiği öcalana ev hapsi vaadi özerk kürdistan vaadi veriliyor örgütün avrupa sorumluları s .ok ve z. aydara oslo da belirli bir konsepte anlaşma var nedir bu görüşme ihanet değil mi 2007 den ihtibaren şehit verilen 168 mehmetciğin hesabını kim verecek devletin istihbarat kurumu teröristle eşit şartlarda masaya oturup müzalere edemez sadece terör örgütünün silah bırakma ve teslim olma şartlarını önüne getirir ve diz çöktürür kck yapılanmasının içinde ne geziyor mit görevlileri dikkat edin terör örgütüne darbeyi vuran istanbul em. md. de iki şub. md de görevden alındı BAŞSAVCI HAKLI GENELKURMAY BAŞK. DAN HESAP SORULUYORSA OSLO DA MİLLETİN ŞEREFİNİ İTİBARINI PKK MASASINDA MÜZAKERE EDENLERDEN DE HESAP SORULUR TÜRK DEVLETİ ÇADIR DEVLETİ DEĞİL
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net