27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
KESKİN YAHŞİHAN ATILIMI
02 Mart 2012 Cuma Bu yazı 27084 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hani biz yıllar önce başlayan yazma hevesimizle söylemiş ve hep üzerinde durmuştuk. Demiştik ki” biz bir işte başarılı olanları kendimizce söyleyeceğiz, başarısız olan varsa onları da dilimizin döndüğü, ufkumuzun yettiği kadar düzelmeleri için deşifre edeceğiz.”

İşte bu gaile ile takip edenler bilir, şunu yanlış yapıyorsunuz, şu kurumun başındakiler unutmayın bu millet uyumuyor, görüyor yaptıklarınızı. Düzeltin kurumunuzdaki yanlışları diye köşemizde anlattık. Bizde hasbelkader almış olduğumuz görevde yani meclis üyeliği görevinde yanlış yaptıklarımız oluyorsa yorum yazın, telefonumuz yirmi dört saat açık, söyleyin bize düzeltelim kendimiz de dedik. Zaman içerisinde sizlerde yazılarımıza gelen yorumları okudunuz. Telefon ettiler, bizzat geldiler ve pek çok kişi bizi en ağır şeklide eleştirdiler. İşte bunları yanlış yapıyorsunuz dediler.

Duyarsız kalmak mümkün değil. Elimizden geleni yaptık. Hatalarımızı telafi etmeye, bir daha yapmamaya çalıştık.

İnanın hiç tanımadığım hiç görmediğim insanların yapmış olduğumuz işlerinin neticesinde “Allah razı olsun sizden şu işimiz halloldu” demeleri de bizlere gurur verdi, sevindik. Başarılı olanları da anlattık. Bunlar “iyi” işler yapıyorlar, bu insanlara destek vermek lazım. Yalnız kalmasınlar dedik.

Bunlar hakkında uzunca kelimeler kullanarak yaptıklarını yazmak onlara şevk verirken bizimde vefamızı gösterir diye düşündük.

Keskin Belediye Başkanı ile görüştük kısa süre önce. Kafasında pek çok sorun olmasına rağmen nasıl Keskin ile dertleniyor gördük. Yer altı sulu mağaradan tutun, karıştıran mevkiindeki parkın ıslahına, tarihi camilerin onarımından, meydandaki çay ocağının tarihe katkısından konuştuk. Elektrik parası ödemekte zorlandıklarından suyu akıtmakta zorlandığından söz etti. Yer altı suyu arama çabasından ve musluklarda kesintisiz su akıtma gayreti içinde olduğundan bahsetti.

En çok dikkat çeken projelerinden biri turizme yakınlığı oldu. İlçeye gelen bir turistin bir gününün dolu dolu gezerek vaktini değerlendirebileceği bir pozisyon oluşmasından söz etti. Geçiş alanında bulunan ilçenin iller arası gezen tüm turizm gruplarına hitap etmesini, yemesi içmesi, hediyelik eşyası, konaklaması ile uğrak yeri olması düşüncesine katılmamak elde değil.

Sorunu daha çok yardım alamamak. Daha çok siyasi ilgi. Borçları nedeniyle hizmet etmede projesini gerçekleştirememe sıkıntısı. Memleket severlerin biraz daha ilgi gösterip tarihi kazayı kazasız belasız yeniden bölgenin göz bebeği yapma gailesi duyması gerekiyor. Turizme yatırım bunun ek kolay en etkili olan yolu olur.

Yahşihan belediyesinin nasıl atak yaptığını ve Kırıkkale’nin modern yüzü olduğunu görmemek mümkün değil. Üniversiteyi bölgesinde barındırmasının yanı sıra, hastanesi, sanayisi ile Kırıkkale’nin pek çok önemli kuruluşlarını arazisinde bulunduruyor. Belediye başkanı yapmış olduğu yatırımlar ile göz dolduruyor. Konuşmamızda üniversite ve işyerleri ile kayıtlı olan normal nüfusunun yanında pek çok kişiye hizmet verdiklerini söyledi. Doğrudur. Nihayetinde kayıt yok ama hizmet almak durumu var. Bu nedenle işi zor başkanın ancak o genç ve dinamik halini avantaja geçirmiş gece gündüz koşturuyor.

Başkanın yatırıma verdiği önem ve araziyi satmadan yap işlet devret ile sayısız yatırımcıya Yahşihan’a hizmet getirdiğini görmek ayrı mutluluk. Hem arazisi kaybolmuyor, hem yatırım alıyor, hem gelecekte burada yaşayacak vatandaşlarının hakkını koruyor. Ne denir bu başkana sadece “Bravo başkan” Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı Güventürk  -  05-03-2012 - 09:13
Haydar Bey; Senin gibi bilgi ve birikimi olan ve almış olduğu eğitim ile öne çıkmış terbiye ve ahlakı ile temayüz etmiş biri de inanıyorum ki hak ettiği yerer gelecektir. Zira bazıları kıymet bilmez ama tarihin akışını da değiştiremez. Yaptığın güzellikleri Halik biliyor zaten ama Balık ta bilecek inşallah. Mesleğin nedeniyleseni detaylı yazamıyorum ama bilen biliyor kardeşim seni.
haydar gülçimen  -  04-03-2012 - 08:46
hizmetlerin takibi ve anlatılması için sizin gibi kırıkkale sevdalılarına ihtiyaç var abi başarılar diliyor herzaman maddi manevi yanında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net