26 Haziran 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Uyuşturucu ile Topyekûn Mücadele Etmeliyiz
Uyuşturucu ile Topyekûn Mücadele Etmeliyiz
Şehrimizin, Sanayicimizin Emrindeyiz
Şehrimizin, Sanayicimizin Emrindeyiz
Geleceğini Uyuşturma
Geleceğini Uyuşturma
Kültürel Değerleri Hayata Geçireceğiz
Kültürel Değerleri Hayata Geçireceğiz
  YAZARLARIMIZ
DERVİŞ MEHMET’İN TORUNU BÜLENT ARINÇ
27 Aralık 2012 Perşembe Bu yazı 332912 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Sayın demiyeceğim çünkü sayın kelimesini hak etmiyor. Başbakan yrd.Bülent Arınç,TOBB konferansında Bolu’da yapılan toplantı sonrası, özel bir tv.programında (BDP  li bir kadın milletvekiline çok kızıyordum artık kızmıyorum.Diyarbakır ceza evinde yapılan işkenceler aklıma gelse bende dağa çıkardım) demiş.O kadın TBMM de.

            Ayrıca, PKK lideri önderleri APO içinde Abdullah Öcalan da öyle bir karanlığın kurbanı olarak bu yollara götürülmüş içinde MİT parmağı olabilecek şekilde, şimdi İmralı’da tecritte yaşayan bir insan.Ama bir çocukluğu bir gençliği var  demiş. Atalarımız ne güzel söylemiş. Şecaat ederken merdi kıptı sirkatin söylermiş. Ayrıca;

            Armut dibine düşermiş. Bülent Arınç dedesi derviş Mehmet gibi maşallah.Dedesi derviş Mehmet Menemende Atğm.Kubilay’ın kafasını canlı, canlı testere ile kesmiş,ne adına kesmiş, ALLAH cc. adına kesmiş. Ne için kesmiş, sözde şeriat için. Derviş Mehmet, devlet ve TSK düşmanlarının kahramanı.Bülent Arınç’ın kahramanıda dedesi derviş Mehmet.Elbette armut dibine düşecek, Elbette, B.Arınç, PKK lılar için onlar işkence görmüşler onların yerinde bende olsam bende dağa çıkardım diyerek onların dağa çıkmalarını, masum ezilmiş insanların hak arama yöntemi olarak gösterecektir.APO ile ilgili olarak son günlerde basında ve Tv.lere, APO nun liseden arkadaşları çıkartılmakta, APO lise döneminde namaz kılan bir insandı diyerek. APO masumlaştırılarak Müslümanlara, hak arayan bir  Müslüman olarak gösterilmeye çalışılmaktadır.

            Bu tür ifadelerin tamamı yapılmakta olan açılımların birer parçasıdır.Toplum APO nun serbest bırakılmasına hazırlanmaktadır.Toplum yerel yönetimlere verilecek özerkliğe hazırlanmaktadır.Toplum PKK  ile yapılan pazarlıklarda verilen tavizlerin hayata geçirilmesine hazırlanmaktadır.Hatırlayalım, Diyarbakır emn.Md. açıklamalarını ve Tunceli Emn.Md. ile Şanlı Urfa Valisi, Siirt valisi ile Urfa valisinin açıklamalarını hatırlayalım.Güney doğudaki üst seviyedeki bürokratların hangi ölçüye göre atandığını hatırlayalım.O ölçünün OSLO görüşmelerindeki Sn.Hakan Fidan’ın beğenmediğiniz bürokratlar varsa diye sorduğu soru olduğunu hatırlayalım. PKK nın beğendiği valilerin ve emniyet md. atandığını düşünmekteyim.Çünkü  sn.Hakan Fidan’ın Oslo’daki ifadeleri ile Valilerin ve Emniyet Md.lerinin açıklamaları ortadadır.

            Bu ülkede yaşayan hiçbir vatandaşın vatandaşlık bazında hiçbir ayırımı yoktur.Çok yazdım ama tekrar edeyim bu ülkede en zengin insanlar en imtiyazlı insanlar Kürtlerdir.Hangi kürt nereye yerleşemiyor.İstediği yerde hemde  zorla yerleşerek oturuyorlar.Hangi kürt Emniyet teşkilatında, TSK de, Bürokraside, ticarette ve TBMM de görev yapamıyor.Onlar bizlerden çok daha imtiyaz sahibiler.İç anadolunun köyleri mahrumiyet yaşarlar G.doğunun köyleri elektrik, yol ve su gibi her türlü hizmeti çok daha iyi alırlar.

            Eğer, her haksızlığa uğrayan dağa çıksaydı, dağlar insanla dolardı. Dağa çıkma nedeni olumsuzluklar, çelişkiler, aykırılıklar değildir. Dağda yaşamak ve kurşuna karşı durmak, bir devlet düzenine karşı çıkmak ayrı bir devlet kurmayı istemek sadece hapishanelerde yapılan işkencelere bağlı değildir.Hele hele APO yu masum ve haklı göstermeye çalışmak tek kelime ile aymazlıktır.

            Eğer hapishanelerde yapılan işkencelerden dolayı dağa çıkılacak olsaydı  hapishanelerde işkence gören MHP lilerin dağa çıkmaları gerekirdi.B.Arınç’ın yargıladıkları 12 eylül darbecilerinin astıklarının aileleri dağa çıkarlardı.

            Buradan sormak istiyorum MHP liler neden dağa çıkmadı. Çünkü ayrı bir devlet istemediler.Önce vatan dediler.Neyse.

            Tüm bu yazdıklarımın fazlasını B.Arınç biliyor ve yaptığı konuşmaların hepsini inanarak ve bilinçli  yapıyor.İnanmayan insan inanmadığı şeyleri söyleyemez.Diyarbakır ziyaretindeki konuşmalarını unutmadık. TSK ve devlet düzeninin düşmanı olan Derviş Mehmet’in torunu olan Bülent Arınç’ tan başka şey beklenemezdi bekleneni yaptı. Son olarak bir şey hatırlatayım.

            Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde bulunabilirler. Yukarıdaki sözler Atatürk’ün gençliğe hitabındandır.Rahmetli Atatürk ey Türk gençliği diye başlayan hitabında Türkiye devletini ve Cumhuriyetini gençliğe emanet etmiştir. Bu hitap ey Türk gençliği diye başladığı içindir ki, Başbakan Yrd. Hüseyin Çelik tarafından bunlar ayetmi diyerek küçümsenip kötülenmiş ve dışlanmıştır.Çünkü Türk gençliği diye başlamaktadır.Kürt gençliği diye başlamamaktadır.

            Başbakan yardımcılarına bakın.Kürtçü Hüseyin Çelik ve Derviş Mehmet’in torunu Bülent Arınç, vatana millete hayırlı olsun.Sevgilerimle.

 

 

                                               Şehit Dz.P.Astsb.Serhat Gençer’in Babası

                                                           Mehmet Gençer

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
YUNUS   -  23-12-2018 - 06:41
ARKADAS BU MILLET NEDE COK BILIYOR SANKI OLAY ZAMANI YANINDAYMIS CANLI SEYRETMIS GIBI YADADEVLETIN ARSIVLERINE GIRMIS BILGIYI ALMIS OKUMUS GIBI DAVRANIYOR YA BITIYORUM...
nurol   -  09-12-2013 - 12:46
senin yazdıklarından tarihi bi,lgi diyil bayagı bayagı siyaset .ve kötüleme karalama cıkıyor .bu bilgiler nereden ulastın bilmiyorum ama ben tarih hastasıyım bana kaynagını ver bakalım. eyer bu kaynak sihatli deyilse iftiracı olursun bu cok kötü yalan söyleyen utanmaz derler banada verde bir arastırayım..
ŞAMİL ÇEÇEN  -  03-01-2013 - 11:43
SAYIN GENCER MENEMEN OLAYININ BİZZAT ANKRADA PLANLANMIŞ KOMPLO OLDUĞUNU HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER yıllar sonra türk ocaklarının toplantısında itiraf etmiş olayın bu şekilde büyümesi ve Kübilayın şehit edilmesini öngörmediklerini 3-5 ESRARKEŞE 3-5 KURUŞ VEREREK AYAKLANMA ÇIKARIP BÖLGEYİ EZERİZ HESABI yapılmıştır yani deli Mehmet e bu iş için para bile verilmiştir olay apaçık bir provakasyondur GENELKURMAY VE MECLİS ARŞİVLERİNE BİR BAKINIZ LÜTFEN SELAMLAR
Mehmet gençer  -  31-12-2012 - 11:06
SAyın Çeçen.Olayın oluş ve gelişme şekline yerimin darlığı yüzünden değinemedim.Dönemin tek parti dönememi olduğunu bilmek ve söylemenin bir anlamı olduğunuda düşünmüyorum.Evet tek parti dönemidir.Padişahlıktan cumhuriyete yeni geçmiş bir devlet yönetimidir.%98 okuma yazması olmayan ümmetçi bir toplumdan oluşan bir devlettir.O dönemin olaylarını o dönemin şartlarında değerlendirmek gerekir.Esrarkeş Mehmeti ben derviş yapmadım, bırakın dervişliği yazılanlara göre kendisini mehdi ilan etmiştir.Rejim değişikliği isteyerek isyan edenlere o günün şartları icabı sert davranılmıştır, o günün demokrasi anlayışı ile bu günün demokrasi anlayışı bir değildir.Onun için olayları o günün şarlarında değerlendirmek gerekir.İsyan varmıdır, vardır ve bastırılmıştır.Bilirsinizki tarih bir resmi tarih birde gayri resmi tarih olarak yazılır.Tarafsız tarihçiler denilen yabancı tarihciler dahi zaman zaman taraflı tarih tutmuşlardır.Bunlardan isteyen istediğine inanır.sevgilerimle.Sayın Ahmet isimli yorumcum cennetliksin.
Ahmet  -  28-12-2012 - 17:16
AĞLAMA BEBEĞİM AĞLAMA ÜÇ GÜN KALDI SEÇİME
ŞAMİL ÇEÇEN  -  27-12-2012 - 20:41
SAYIN GENCER KÜBİLAYI ŞEHİT EDEN ESRARKEŞİ DERVİŞ ETTİNİZ YA BRAVO MENEMEN OLAYI organize bir tertip ve komplodur olayın oluş şekline ve gelişmesine hiç değinmemişsiniz mehdi mehmet çoban ramazan ve yanındaki 4-5 esrarkeş bağ budama işi yapmakta etrafına topladıkları ayyaş takımı ile menemenin köylerini 2 ay önceden dolaşarak halkı rejime karşı isyana çağırmaktadırlar hatta bu deli mehmet girit adasına sık sık gidip gelmekte rumlarla da sıkı fıkıdır menemende cami avlusunda bekleyip camiden çıkan cemaati din elden gidiyor diye galyana getirmek istemişler cemaat bu ayyaş esrarkeş takımına itibar etmemiştir kandırdıkları 30-40 kişilk çahille ortalığı karıştırmak istemişler engel olmaya çalışan mermisiz kübilay ile askerlerine saldırmışlar kübilayı 24 yaşında gencecik asteğmeni oracıkta boğazlamışlardır olay 5 esrarkeşle başlamış komplodur ankara yangına körükle gitmiş suçlu suçsuz 37 kişi idam edilmiştir kübilayın kafasını kesen esrarkeşler den mehmet başta olmak üzere 3 tanesi askerler tarafından vurulmuş tur.İZMİR SÜİKASTI DA BİR KOMPLOYDU KAZIM KARABEKİRE KARŞI yapılmıştı. daha sonra karabekir paşayla ilgisi olmadığı anlaşılmıştı MENEMEN OLAYI SERBEST C. FIRKASINI KAPATMAK İÇİN BİR FIRSAT OLMUŞ TEK PARTİ İSTEDİĞİ GİBİ AT OYNATMIŞTIR SEZARIN HAKKINI SEZARA ROMANIN HAKKINI ROMAYA VERELİM LÜTFEN ARINÇLA İLGİLİ elinizde kütük var mı çünkü menemen olayında olay esnasında 4 mehmet vardır acaba başka mehmetle karıştırmış olmayasınız saygılar
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Haziran 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net