Kırıkkale 23°
Kale Haber
Spor 1 Ay Önce

100.YIL CUMHURİYET BİSİKLET TURU ANKARA'DA TAMAMLANDI

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun ve UCI (Dünya Bisiklet Birliği)'nin 2023 Yılı faaliyet programında yer alan UCI 2.2 Uluslararası 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu, Cumhurbaşkanlığı Himayesinde gerçekleştirildi. Tur, Sivas'ta başladı ve 171 km'lik Çankırı-Ankara etabıyla sona erdi. Son gününün Ankara'da Eski Meclis önünde tamamlanan yarış, büyük heyecana sahne oldu.

Çankırı-Ankara etabının galibi Vıno Sko Team sporcusu Danııl Marukhın olurken, ikincilik Beykoz Belediyesi Spor Kulübü'nden Petros Mengs ve üçüncülük Spor Toto Spor Kulübünden Ahmet Örken'in oldu. Yarışın genel puan sıralamasında ise Beykoz Belediyesi Spor Kulübü'nden Petros Mengs, sarı mayo ile birincilik elde etti.

Türkiye Bisiklet Federasyonu, yarışan tüm sporcuları tebrik ederek, organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen yarış parkur direktörleri ve başarılı bir şekilde yarışın gerçekleştirilmesini sağlayan hakemlere teşekkür etti.

Yarışlar sonrasında ödül töreni düzenlendi ve Instagram Türkiye Büyük Millet Meclisi hesaplarından yarışmanın heyecanı ve başarıları paylaşıldı.

100.Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu, ülkenin tarihi ve kültürel zenginliklerini kapsayan bir parkurda gerçekleştirilerek sporcular ve sporseverlerin büyük ilgisini çekti. UCI 2.2 kategorisinde yer alan uluslararası bu etkinlik, bisiklet sporunun Türkiye'deki gelişimine ve tanıtımına önemli katkı sağladı.