Kırıkkale 19°
Kale Haber
Eğitim 5 Ay Önce

5 BİN VELİ OKULLU OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce başlatılan "Aile Okulu Projesi" ile Kırıkkale'de 230 kursta yaklaşık 5 bin veli eğitim alıyor.

BİNALAR İNŞA EDEBİLİYORUZ

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Şehit Aydın Çopur İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitim alan ailelerle bir araya geldi. Telefoncu, çocukların eğitiminde ebeveynlerin tutum ve davranışlarının büyük önem taşıdığını ve aile eğitimine önem verdiklerini belirtti. Çocukların gelişimlerinin önemli olduğunu ve bu nedenle anne babaların daha bilinçli olmasını arzu ettiklerini aktaran Telefoncu, şunları kaydetti: "Bizler ebeveyn olarak çocuklara karşı yaklaşımımızda dikkatli olma sorumluluğumuz var. Temel amacımız bu. Eğitim aileden başlıyor. Ailelerimiz çocukları belirli bir seviyeye getirdikten sonra bizlere teslim ediyor. Çocuklara atılan temel üzerine daha sağlıklı binalar inşa edebiliyoruz. Ailelerimizi çeşitli konularda bilinçli hale getirebilirsek süreç verimli şekilde ilerlemiş oluyor. İlimizde bugün itibarıyla 230 kursumuzda 5 binin üzerinde velimizi bilgilendirdik. Sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran zorbalığı ile baş etme yolları, bilinçli ve düzenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, madde bağımlılığı, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve ahlaki gelişim gibi konularda anne ve babalarımızın bilgi ve becerilerini artırmak istiyoruz." Telefoncu, amaçlarının çocuklara daha güzel bir gelecek hazırlamak olduğunu ve bu kapsamda kurs sayılarının daha yaygın hale getirileceğini ifade etti. ​​​​​​​


Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.