Kırıkkale 19°
Kale Haber
Gündem 12 Gün Önce

Adliye Personeline Anne Sütü Semineri

1991 yılında WHO ve UNICEF tarafından Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu çalışmaları başlatılmıştır. 

Bakanlığımızca yürütülmekte olan program kapsamında anne sütüne bebeğin her ihtiyacı olduğu anda ulaşabilmesi için bebek dostu kurulumların yaygınlaştırılması gerekmektedir. Bu kapsamda her kadına şartları ne olursa olsun, emzirme için gerekli profesyonel ve toplumsal desteğin sağlanması,  annelerin emzirme ile ilgili tecrübe kazanabilmesini sağlayacak tüm bilgi, eğitim ve öz güvenin verilmesi programın esas hedefini oluşturmaktadır.

Hedef kapsamında Kırıkkale Adliye Sarayı ilgili idarecilerinin talepleri doğrultusunda, adliye personeline yönelik ‘Anne Sütünün Teşviki ve Emzirme’ ¬konulu seminer düzenlendi. Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı personelimiz tarafından verilen seminerinde katılımcılara; anne sütünün faydaları, emzirme pozisyonları, anne sütünün sağma teknikleri ve süt saklama koşulları konularında bilgiler verildi. Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.