Kırıkkale -4°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

Akyön,İşveç'e ve Kuran-ı Kerimi Yakan Kişiye Tepki Gösterdi

“ZALİMLERİ MÜJDELE SONLARI KORKUNÇ OLACAKTIR’’

Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı ve Mekke-Medine kitabının yazar Bahattin Akyön yaptığı açıklamada İsveç'e,ve yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimi yakan kişiye tepki gösterdi.

Akyön açıklamasın'da;

Kur'an-ı Kerimde, özellikle de yoğun olarak kişi ve toplumların kıssaları anlatılır. Bunların içinde  Allah Teâlâ’nın gazabına uğramışların çokça yer alması kişi, toplum ve ülkelerin azgınlaştığında başına gelebilecekleri felaketleri anlamaları içindir.

 

Bu yönüyle gazap konusunu içeren pasajlar, “ilahi uyarı ve ikaz” niteliği taşıyan Kur’ân-ı Kerim’in en önemli bölümleridir. Allah, Kur’ân-ı Kerim’de helak olan toplumları anlatırken, müşriklere, kafirlere, zalimlere yaptıkları zulümden dolayı kendilerinin de onlar gibi gazaba ve azaba uğrayacaklarını hatırlatarak uyarıyor.

 

Kıyamete kadar yaşayacak tüm insanlar içerisinde “ küfür ve şirkte, zulüm ve azgınlıkta ısrar eden toplumların sonunun, önceki milletlerin akıbetinden farklı olmayacağı" açıkça ifade ediliyor.

 

Gazap konusunu içeren ayetler yer ve zaman gözetilmeksizin, Allah Teâlâ’nın sünnetinin benzer durumlarda aynı şekilde işleyeceğini  haberdar etmek ve böyle bir duruma düşen toplumların helak olacağına işarettir.

 

Kur’ân-ı Kerim’in her asırdaki muhataplarına hitabı  “Allah’ın ayetlerini kabul etmedikleri takdirde, zulüme devam ettikleri taktirde kendilerinin de onlar gibi helak olacakları”nın açık mesajıdır.

 

Bekle ve gör ki Ey kafirler,

Allahın Vadi Haktır.

Akıttığınız kanda boğulacaksın.

Zulmünüz zevale erdi.

Taşların dahi şahitlik yaptığı bir ortamda görülmemiş bir intikamın muhatabı olacaksınız.

Ey islam düşmanları  yaptığınız yanınıza kalır sanmayın nice zalimler yerle bir oldu.

Nice toplumlar helak oldu.

Zulmün sonu helak olmaktır.

Nerde Ad, nerde Semut, nerde Lut, nerde Eyke, nerde Sebe, nerde Nuh kavmi...

 

وَلاَ تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلاً عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الأَبْصَارُ

 

İbrahim Süresi Ayet 42 - "Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor."

 

Bahattin Akyön


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.