Kale Haber
Gündem 1 Ay Önce

Antikacı Gibi İşyerinin Sahibi Reklamcı Caner Kırlangıç

Antikacı Gibi İşyerinin Sahibi Reklamcı Caner Kırlangıç

 

HEDİYELİK SİMGEMİZ YOK

Kırıkkale'de Uzun Yıllar Reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren ACE Reklamcılık firmasının sahibi Caner Kırlangıç Kırıkkale'nin hediyelik anlamında ciddi bir simgesinin şimdiye kadar hayata geçirilemediğinden yakındı.

Anadolu'nun birçok şehrinde ilin kültürel ve doğal motiflerinden esinlenerek  oluşturulan hediyelik setlerin  tasarlandığını ve bunların gelen misafirlere şehrin hatırlanmasını için  takdim edildiğini ifade eden Caner kırlangıç gazetemiz muhabiri Şeyma Fidan'a hediyelik eşya ve iş yerinde bulunan nostaljik eşyalar hakkında bilgi verdi.

Kırıkkale'nin tanınmış reklam firmalarından ACE ajansın işletmecisi Caner Kırlangıç Zafer Caddesi'ne  yakın sokakta bulunan iş yerinde adeta nostalji ile birlikte yaşıyor.

 

KENT SİMGEMİZ YOK

Kırıkkale'yi tanıtan hediyelik materyaller üzerinde çalışan  Caner  Kırlangıç işini son derece seviyor. Reklamcılık sektörünün ufuk açıklığının getirisini çalışmalarına taşıyan Kırlangıç,  aynı zamanda dededen babadan yadigar olan eski eşyalardan da "Mini bir müze' kurmuş durumda. Kendisi  bir dönem Kırıkkale'nin simgesi olarak  'Hediyelik eski top ' üretim çalışmasına başlayan ve bunun minyatürünü yapan Caner Kırlangıç bu projesinin sipariş olarak verilmesine rağmen devamının gelmemesinden yakınırken hala Kırıkkale'nin simgesi konumunda olan bir materyal hediyenin olmadığını eleştiriyor.

 

NOSTALJİK ORTAM

Caner  Kırlangıç'ın  işlerini gezerken adeta 70-80 yıllık eski eşyalar içerisinde tarihi bir yolculukta yapmış oluyorsunuz. Her eski eşyanın kendi için bir anlamı olduğunu ifade eden Caner Kırlangıç onları gözü gibi bakıyor. Tozlarını alıyor, siliyor, adeta onlarla konuşuyor.

 

ESKİ EŞYALARDA BİR RUH VARDI

 

Kırlangıç "Günümüzde pek rastlamadığınız eskiyi size hatırlatan şimdilerde daha çok dekorasyon olarak kullanılan eski eşya severlerin antikacı antikacı dolaştığı hepinizin hatıralarında yer alan eskiye duyduğunuz özlemi azaltacak gözünüzde anıların canlanmasına sağlayacak. Örnek olarak bugün kendisini ancak antikacılarda bulabileceğiniz eski tip radyoları en çok anneannenizin ya da babaannenizin evinde gördünüz. Onların başında oturup haberleri, şarkıları ve radyocuları dinlediniz. Hala çalışanını bulup satın almak için kredi çekmekten başka çare olmayan bu radyolar, anneanne evlerinin baş tacıydı.

Eski eşyaların bir ruhu vardı. Evin kazanı tası, tabağı, sinisi, bakracı bile Eskiden bir kimlik sahibi idi. Ailenin olmazsa olmasıydı. Hiçbir zaman değerini kaybetmeyen eşyalardı. Şimdi her şey naylon ve plastik. Ne bir anlamı var ne bir ruhu var. Evlerimiz eşya dolu  ancak birkaç tanesi hariç hiçbirinde eski baba ve dedelerimizin evinde kullandığımız eşyaların ruhunu sahiplenilmesini bulmak oldukça zor.  Toplum olarak tüm değerlerimiz bir bir bitirdiğimiz gibi ev ve işyerinde  kullandığımız eşyaların da değeri ve anlamını kaybettik artık bir ifade etmiyor " dedi.
BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.