Kırıkkale 19°
Kale Haber
Gündem 12 Gün Önce

“ARAF” Adlı Sergi Artsan Sanat Galerisinde Açıldı

Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Gülleman ERDAL’ın 2. kişisel resim sergisi ARAF’ın açılışı 16 Eylül 2023 Cumartesi günü Ankara Artsan Sanat Galeri’de saygın bir ziyaretçi topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

 

Ankara Artsan Galeri, 2023-2024 yılının ilk sergisi olan ARAF ile kapılarını sanatseverlere açtı.

 

Sergiye Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Hüseyin Elmas, Akdeniz Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Sağ, Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Orhan Doğru ve Ankara Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Boran Ergüç gibi alan uzmanları ve eğitimcilerin yanısıra ünlü sanatçılardan Efkan Beyaz, Serhat Diker,  İmren İyem Aslan, Ali Düzgün, Cevriye Özgezer, Ahmet Cabir Arslan ve Abdullah Cömert ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı.

 

16 Eylül – 8 Ekim 2023 tarihleri arasında gezilebilecek olan sergi, modernizm ve geleneksellik arasında hayat bulan kadınlara ithaf ediliyor.

 

Geleneksel Türk sanatının en güzel örneklerinden olan çini motiflerinin ve kadın portrelerinin hakim olduğu, geometrik formlar ile modernizm ve gelenekselliğin simgelendiği farklı boyutlarda 20 resim sanatseverler tarafından çok beğenildi.

 

 

ARAF

Manifesto:

Araf, Arafta kalan kadınlarımıza dikkatle bakın… Modern ve geleneksel çatışması, ikilemi ve bağı arasında kalan… Yüzünü moderniteye döndüğünü sanan ancak ata mirasından gelen geleneksellikten kopamayan sıkışmış kadınlarımız…

 

Ancak ve ancak Kadınlarımız toplumun geleneksel yönünü modern ile birleştirebilir ve sentezleyebilir, kendi değerlerimizi bugünün modernizmi ile harmanlayabilir.

 

Sanatçı bu düşünce ile “ARAF” adını verdiği ikinci kişisel sergisinde yer alan eserlerinde modern ve geleneksel arasında hayat bulan kadınlarımıza atıfta bulunuyor.

 

 


Haber :

Adnan Akın Güler

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.