Kırıkkale 19°
Kale Haber
Gündem 13 Gün Önce

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva TGF heyetini ağırladı

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva TGF heyetini ağırladı

"BİRLİKTE ÇOK DAHA GÜÇLÜYÜZ, İYİ Kİ GELDİNİZ"


Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Türk Dünyası Gazetecileri 4. Basın şurası için Azerbaycan’a gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Gazeteciler Cemiyetler Basın Vakfı, Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu heyetini Bakü’de ağırladı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve beraberindeki heyet ile tek tek tokalaşan ve hoş geldin diyen Ganire Paşayeva, "Ne güzel ki bu özel günde sizinle birlikte bir aradayız. İyi ki geldiniz" dedi.

TGF heyetine hitaben bir konuşma yapan Ganire Paşayeva, "Bugün Bakü’nün düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de 100’üncü yıl dönümü. Türkiye Cumhuriyeti hepimizin cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti’nin bayramı bizim de bayramı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitleri rahmetle ve sevgiyle anıyorum. Biz kardeşiz, birlik ve beraberlik içinde çok daha güçlüyüz" dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Ganire Paşayeva, Türkiye’nin tüm şehirlerine geldiğini de ifade ederken, Türkiye’den gelen gazetecilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TGF heyetiyle birlikte yemek yiyen Ganire Paşayeva daha sonra ise tüm gazetecilere bir rozet ve bir saat hediye etti. 

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca da, Ganire Paşayeva’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek, "Türk Dünyası Gazetecileri 4. Basın şurası için buradayız. Bir yandan meslektaşlarımızla bir araya geliyoruz diğer yandan da Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri arasında bir köprü oluyoruz. Bu tür programlarımız devam edecek" dedi.

Genel başkan Yılmaz Karaca konuşmanın ardından Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.

Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.