Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

BAHŞILI'YA YENİ SU HATLARI YAPILIYOR

Bahşılı ilçesinde Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin'in öncülüğünde, Su Birliği'nden temiz, kaliteli su temin etmek amacıyla önemli bir çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında, 2010 yılında terk edilmiş ve su alımı bırakılmış eski boruların çürümüş durumundan dolayı, 1300 metre uzunluğunda yeni bir boru hattı döşenerek, ilçeye Birlik'ten su temin edilecek.

Başkan Tekin, bu çalışmaların ilçe halkına kaliteli ve sağlıklı su temin etmek adına büyük bir önem taşıdığını vurgulayarak, "Bahşılı İlçemizde yaşayan halkımızın, su birliğinden arıtılmış, sertliği düşürülmüş ve kaliteli su içmeye hakkı var. Önceki belediye yönetimi tarafından 2010 yılında terk edilen boruların çürümesi nedeniyle su temini yapılamaz hale gelmişti. Şimdi ise 2023 yapımı su boruları ile kısa zamanda su birliğinden su almaya başlayacağız inşallah" dedi.

Yapılan çalışmalarla birlikte, ilçenin su sorununun çözüme kavuşacağı ve kısa sürede hattın kullanıma hazır hale geleceği belirtildi. Başkan Tekin'in öncülüğünde gerçekleştirilen bu önemli çalışmanın, Bahşılı ilçesine hayırlı olması temenni ediliyor.