Kale Haber
Spor 1 Ay Önce

Balkan Bisiklet Birliği Başkanlığı Türkiye’nin

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Balkan Bisiklet Birliği Başkanı seçildi

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Güney Kıbrıs’ta düzenlenen Balkan Bisiklet Birliği Genel Kurulu’nda Balkan Bisiklet Birliği Başkanı seçildi.

 

Dünya bisikletinin en üst yönetimi olan UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) tarafından Eylül ayında UCI Danışma kurulu üyeliği görevine getirilen Emin Müftüoğlu bu kezde bir başarıya daha imza atarak 29 Ocak, pazar günü Güney Kıbrıs’ta yapılan Balkan Birliği Başkanlığı seçiminde 7 oyla Balkan Bisiklet Birliği Başkanı oldu.

 

12 Balkan ülkesinin Federasyon Başkanları’nın üye olduğu Balkan Bisiklet Birliği’nin Başkanlığı için 3 aday arasında geçen çekişmeli oylamada Emin Müftüoğlu,seçimi kazanan isim oldu.

 

Güney Kıbrıs’taki seçim için olağanüstü bir başarı sağlayan Emin Müftüoğlu, seçilmiş olmasını “Tarihi başarı” diye yorumladı ve şunları söyledi:

 

“Bu bir ekip çalışmasının başarısıdır. Cumhuriyetimizin ve 1923 yılında kurulan Türkiye Bisiklet Federasyonumuzun 100.yılında dünya bisikletinde bu konumda olmak Türk bisikletiiçin çok önemli. Bu konuda desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ayrıca teşekkür ediyorum. Türk sporu ve bisikleti adına hepimize hayırlı olsun.Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Emin Müftüoğlu, 26 Eylül 2022’de Dünya Bisiklet Birliği-UCI Yönetim Kurulu kararı ile UCI’ın en yüksek bütçeli komisyonu olan UCI-Birlik-Dayanışma Komisyonu üyeliğine getirilmişti.

 


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.