Kırıkkale 19°
Kale Haber
Gündem 12 Gün Önce

Başkentin İlk Dünya Mirası; GORDİON

Başkentin İlk Dünya Mirası; GORDİON

İnsanlığın ortak mirası olarak kabul edilen evrensel değerlere sahip kültürel ve doğal varlıklara “Dünya Mirası” statüsü veren UNESCO, Gordion Antik Kenti için kararını açıkladı. GORDİON Türkiye’den listeye giren 20’nci, Başkentimizin de ilk dünya mirası oldu.Başkentin İlk Dünya Mirası; GORDİON

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) Dünya Mirası Komitesi’nin Uzatılmış 45. Oturumu, 10-25 Eylül tarihleri arasında Riyad’da yapılıyor. UNESCO, bütün insanlığın ortak mirası olarak kabul edilen evrensel değerlere sahip kültürel ve doğal varlıklara “Dünya Mirası” statüsü veriyor. Bu kapsamda GORDİON Türkiye’den listeye giren 20’nci, Başkentimizin de ilk dünya mirası oldu.


Halil İbrahim Yılmaz’dan İlk Açıklama

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’ın GORDİON’la ilgili ilk mesajı şöyle;


“Ankara kenetlendi ve GORDİON, UNESCO, Dünya Mirası Asil Listesi’ne girdi. Bu gurur 6 milyonun ev sahibi olan 85 milyonluk ailemizin. Durmuyoruz sırada Arslanhane Camii var.”

Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.