Kırıkkale 19°
Kale Haber
Gündem 14 Gün Önce

Beşiktaş’ın Borcu Açıklandı

Beşiktaş’ın Borcu Açıklandı

Beşiktaş Divan Kurulu Toplantısı'nda siyah beyazlı kulübün borcunun 6 milyar 696 milyon 974 bin 534 lira olduğu açıklandı.Beşiktaş’ın Borcu Açıklandı

BHA SPOR SERVİSİ


Beşiktaş’ın 2023 yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı BJK Akatlar Spor Kompleksi’nde gerçekleştiriliyor. Denetim Kurulu Üyesi Özgür Şentürk, mali konularla ilgili divan üyelerine bilgilendirme yaptı.


Özgür Şentürk, kulübün borcunun 6 milyar 696 milyon 974 bin 534 lira olduğunu açıkladı.


Şentürk, konuşmasında şunları söyledi:


“Beşiktaş’ın değişmeye ihtiyacı var. Geleneksel yönetim şekliyle, geleneksel gelirleriyle finansal tablonun döndürülmez olduğunu görüyoruz. Son divan kurulu toplantısında borcun kontrol edilebildiğini söylemiştik. 6,9 milyar brüt, 6,7 milyar TL de net borcumuz var. Bunun da yarısı finansal borçlardan oluşuyor. Bu planlamada ilk olarak borcu yönetmek ve kontrol etmemiz gerekiyordu, birinci aşamayı tamamladık. Beşiktaş’ın finansal olarak başarılı olması, sürdürülebilir başarının en temel kriteri olan finansal sürdürülebilirliği sağlamak için gelirleri arttırmamız gerekiyor. Beşiktaşlılar olarak artık kavgayı bırakmamız gerekiyor. Biz ayrıştığımız sürece dışarıda rekabet edemeyiz. Beşiktaş’ın hedefinin sadece Türkiye’de kupa olmaması gerekiyor. Beşiktaş’ın Avrupa’da da kupayı hedeflemesi lazım. Türk sporundaki gelirlerin yüzde 60’ı artık sabit. Ticari gelirler ise sizin kontrolünüzde. Beşiktaş’ın avro bazında 240 milyon avro civarı borcu var. Beşiktaş 2017 yılında 220 milyon avro gelir elde etti. Beşiktaş’ın potansiyel geliri bugünkü borcu kadar. Potansiyelimizi kullanabiliriz.”

Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.