Kırıkkale 23°
Kale Haber
Spor 1 Ay Önce

Bisiklet Kazalarına Son ! Başkan Bahattin Akyön'den Açıklama


Diyarbakır’da bisikletiyle seyir halindeyken araç çarpması sonucu yaralanan Zonguldak Spor Basket 67 Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Mihrace Yasemin Buğdaycı, hastanedeki yaşam mücadelesini kaybetti. Olayın ardından Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, sporcumuzun acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyerek bu acı olayın Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak takipçisi olacaklarını dile getirdi.

TÜRKİYE’DE BİSİKLET KAZALARI SON BULACAK

Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Diyarbakır’da milli basketbolcu Yasemin Buğdaycı, geçtiğimiz hafta İstanbul’da bisiklet sporcusu Doğanay Güzelgün, geçtiğimiz ay Van’da hemşire Ayser Büyükyıldız bisikletlerini sürerken trafik cinayetine kurban gittiler.

Bisikletli Ölümlerinin durdurulması için hız sınırları kontrol altına alınmalı, bisikletin taşıt olarak sürücüler tarafından kabul görmesi sağlanmalı, trafik denetimleri ve yaptırımlar artırılmalı, Karayolları Kanununda gerekli değişiklikler yapılmalı ve federasyon olarak bunun mücadelesini vereceğiz açıklamalarında bulundu.

KONU MECLİS’E TAŞINACAK

Akyön, bisikletli kazalarıyla ilgili olarak konuyu Türkiye Büyük Millet Meclis’ine taşıyacaklarını ve bisiklete idare kanuni yaptırımların getirilebileceğini ifade ederek aynı zamanda Adalet Bakanlığı öncülüğünde ölümlü trafik kazalarında uygulanan yasal cezaların artırılması caydırıcı önlemlerin alınması ile ilgili Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak gereğini yapacaklarını ifade etti.

KAZA HARİTASI ÇIKARILACAK

Bahattin Akyön yaptığı açıklamaların devamında, İçişleri Bakanlığı öncülüğünde son 10 yılda yaşanan bisikletli ve ölümlü trafik kazalarının incelenmesi ve kaza haritasının çıkarılması ve çıkarılan haritaya göre o bölgede önlemlerin artırılması ve fiziksel altyapının düzenlenmesini sağlayacağız. Şehiriçinde araç hız sınırlarının 30 km/saate düşürülmesini hedeflemekteyiz.

Türkiye’de Bisiklet Kazaları Son Bulacak diyerek açıklamalarını noktaladı.

Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.