Kale Haber
Gündem 1 Ay Önce

BU KADAR DA OLMAZ

BU KADAR DA OLMAZ...

Garip ama üzücü bir olay. Kırıkkale'de 112 acil çağrı merkezine gelen asılsız Çağrı oranının %72.04 olduğu ifade edildi.

 Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada vatandaşların Acil durumlarda ilk aradığı yer olan Kırıkkale 112 Çağrı merkezine 2022 yıl içerisinde toplam 358.136 Çağrı geldiği belirtilerek bu çağrıların %72.04'ünün asılsız olduğu kaydedildi.112 çağrı merkezine asılsız Çağrı yapanlara idari ceza parası uygulandığı hatırlatılarak Vatandaşlarımızın 112 Çağrı merkezine gereksiz yere meşgul etmemesi bir defa daha istendi. Yetkililer yaptıkları açıklamada gereksiz aramalarda 112 acil hattını meşgul edenler için 5441 sayılı l Özel İdaresi kanunun ilgili maddesi gereği idari yaptırım uygulanacağı belirtilerek devletin Kamu kurumunun gereksiz ve haksız yere meşgul edilmesi hizmetlerin aksamasına sebep  olacağı dile getirildi. Kamuoyu Yüksek meşgul oranın açıklaması karşısında 'Bu kadar da olmaz 'şeklinde tepkilerini dile getiren vatandaşlar 112 acil çağrı merkezinin vatandaşı ilk aradığı telefon numarası olduğunu hatırlatarak gereksiz meşguliyetin hizmet kalitesini düşüreceği ve aksamalara sebep olacağı bir defa daha dile getirildi.


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.