Kırıkkale 20°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

ÇALIŞANLAR EK PROTOKOL BEKLİYOR

Öz Sağlık İş Sendikası Kırıkkale İl Başkanı Murat Erduran, Kırıkkale’de yüzlerce sosyal hizmet çalışanını yakından ilgilendirilen ek protokol konusunda açıklamalarda bulundu. Erduran sözleşmenin önemli bir aşamaya geldiğini hatırlattı.

 

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Öz Sağlık iş Sendikası Kırıkkale İl Başkanı Murat Erduran “Biliyoruz hepiniz büyük bir heyecan ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sendikamız arasında  imzalanması için büyük çaba sarfettiğimiz ek protokolü bekliyorsunuz. Kamu Çerçeve Protokolü öncesi ve sonrasında,  gerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Derya Yanık, gerekse Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Vedat Bilgin ile defalarca konuyu görüştük, belli bir noktaya getirdik.

 

Bakanlıklarımız ve TÜHİS arasında yapılan son değerlendirmelerin ardından ek protokolü tamamlamış olacağız. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık’ın TRT Haber’de de Ek Protokolü imzalamak üzere hazırlık yapıyoruz açıklamasını hem biz, hem sizler izlediniz. Yetkili Sendika olarak bugüne kadar ısrarla yürüttüğümüz Ek Protokol imzalanması çalışmalarında sona geldik.

 

Herhangi başka bir sıkıntı yaşanmazsa büyük ihtimal yarın bu protokolü imzalamış olacağız. Sendikamız ve Yetkili Makamlarımız dışında hiçbir açıklama gerçeği yansıtmayacaktır. Algı yürüten, süreci zora sokacak olan kesimlerin söylemlerini lütfen dikkate almayınız. Sosyal hizmet işçisinin tek savunucusu olan Yetkili Sendika Öz Sağlık-İş Ek Protokolü imzalayacaktır” dedi.


Haber :

Adnan Akın Güler

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.