Kırıkkale 19°
Kale Haber
Gündem 14 Gün Önce

Çelebi Entegre Sağlık Tesisi İnşaatında İnceleme

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, Çelebi ilçesinde yapımı devam eden ve tamamlandığında içerisinde TSM, 1-2 hekimli ASM ve 112 ASHİ’nin bulunacağı Entegre Sağlık Merkezi inşaatında incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

 

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, Çelebi ilçesinde yapımı devam eden sağlık tesisimize yapmış olduğu inceleme ziyaretlerine ilk olarak görevli personelimizi ziyaret ederek başladı. Mevcutta hizmette bulunan İlçe Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personelimizi ziyaret eden İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, burada bir süre tüm personel ile sohbet etti.

 

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, daha sonra Çelebi Belediye Başkanı Yaşar ERDEMİR’i makamında ziyaret ederek, ilçenin sağlık durumu ve sağlık alanında yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ardından yakın zamanda tamamlanması planlanan sağlık tesisi inşaatına geçen İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ ve Belediye Başkanı Yaşar ERDEMİR, burada sağlık merkezi yüklenici firmanın sorumlularından bilgiler aldı. İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen AĞIRTAŞ ve ERDEMİR, inşaatın tamamlanması ile birlikte tesisin ilçeye sağlık açısından önemli değeler katacağını belirtti.

 

Konu hakkında İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, 2 bin 933 metrekare arsa alana sahip tesisin yakın zamanda teslim edilmesinin planlandığını açıkladı. 12 Milyon 443 Bin TL’ye tamamlanacak 1200 metrekare kapalı alana sahip binanın içerisinde Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun bulunduğunu belirten İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, tesisin tamamlanması ile birlikte vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti verileceğini ifade etti.