Kırıkkale -4°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

Çelebi Kırıkkale’nin Gözdesi Olacak..

Çelebi Belediye Başkanı Yaşar Erdemir, 5 yıl içerisinde Çelebi’nin gözde bir ilçe olacağını söyledi. Gece gündüz demeden mesai arkadaşları ile birlikte çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Erdemir, "Bir ilçede olması gereken ne varsa Çelebi'de de aynısı olacak” dedi.

 NÜFUS 5 KAT ARTACAK

Kırıkkale’nin Çelebi ilçesi,  Belediye Başkanı Yaşar Erdemir ile birlikte gelişiyor. Göreve geldiği günden bugüne kadar 9 aylık hizmetlerini sıralayan Başkan Erdemir, Çelebi'nin 5 yıla kadar gözde bir ilçe olacağını vurguladı. Erdemir “Bir ilçede olması gereken ne varsa Çelebi'de de aynısı olacak. İlçe nüfusumuz 5 yıla kadar 5 kat artacak. Hemşehrilerimiz hizmetlerden memnun. Gurbetçi hemşehrilerimiz sürekli arsa alıyor. Gözde bir ilçe olacağız" diye konuştu.

KÖYLÜLERE ÜCRETSİZ SERVİS

Göreve geldikleri 9 ayda büyük işler imza attıklarını dile getiren Erdemir, “İlçemize bir trilyon liralık yatırım yaptık. Yıllarca tahsil edilmeyen içme suyu paralarının tahsilatını yaptık. İlçemiz Çarşamba Pazarını canlandırdık. 13 köyümüzden pazara gelmek isteyenleri otobüslerle ücretsiz sabah alıp akşam köylerine bırakıyoruz. Ticareti canlandırdık”

HER ŞEY ÇELEBİ İÇİN

İlçenin en büyük ihtiyaçlarından olan market ve lokantaların hizmete girdiğini söyleyen Erdemir, “Ayrıca ilçemize artık çöp dökmüyoruz. Belirli bir alanda toplanan çöpleri Kırıkkale Katı Atık Sistemine gönderiyoruz. AK Parti Kırıkkale Milletvekilimiz Ramazan Can’ın katkıları ile Çevre Bakanlığından çöp kamyonu aldık. Doğa için binlerce ağaç diktik. Her şey Çelebi için" dedi.

YAPILACAK HİZMETLER

Yaptığı yatırımların yanı sıra yapacağı yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Erdemir, “Hedefimizde ilk olarak 112 Acil Servisini yapmak olacak. Daha sonra gençlerimizin sporla buluşması için halı saha ve kapalı spor salonu projemiz de hazırlanıyor. TOKİ tarafından ise ilçemize konut yapımına uğraşıyoruz. Doğalgaz sözünü de aldık. Süt fabrikasının hizmete sunmayı hedefliyoruz. İlçede baharla beraber asfalt çalışmalarına hız vereceğiz" şeklinde konuştu..


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.