Kırıkkale 19°
Kale Haber
Eğitim 8 Ay Önce

EĞİTİME DESTEK PLATFORMU TOPLANTISI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Haluk ÖZDEMİR başkanlığında Eğitime Destek Platformu toplantısı yapıldı.

Eğitime Destek Platformu (EDEP) toplantısı İlçe Sorumlusu Haluk ÖZDEMİR önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşti. Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından Şube Müdürü Mehmet SÜZER Gözlemci olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk ÖZDEMİR, Şube Müdürü Abdurrahman KAYABAŞ, ve ilçemizdeki okul müdürleri katıldı.

Toplantı iki ana gündem başlığında yapıldı:

1.Eğitime Destek Platformunu (EDEP) Okul Müdürlerimize tanıtmak.

2.Seçmeli Derslerle İlgili Planlamaların Yapılması

EDEP İlçe Sorumlusu ve Milli Eğitim Müdürü Haluk ÖZDEMİR yaptığı açıklamada, Platform kuruluş amacının eğitim çağındaki bütün çocukların ve gençlerin milli ve manevi değerlere sahip olarak yetişmesini sağlamak ve bu amaç için altyapı oluşturmak ve aynı gayeye sahip sivil toplum kuruluşları (STK) arasında ortak koordinasyon ve işbirliği yapmak olduğunu ifade ederek toplantıyı başlattı.

İlçe sorumlusu ÖZDEMİR eğitimin niteliğini artırmak, çocukları daha ahlaklı, edepli, kültürlü, teknolojiyi kullanan milli ve manevi değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmek amacıyla genel bir değerlendirmede bulunulması için bir araya geldiklerini belirtti. Eğitime ve ahlaki değerlere gerçekten önem verirsek yapamayacağımız hiç bir şey yok. Bizim medeniyetimizin temelinde, paylaşım var, merhamet var, yardımlaşma var, gerçek insani değerler var.  Bu değerlere sahip çocuklar ve gençler yetiştirmek zorundayız dedi. Şube Müdürü Abdurrahman KAYABAŞ, Milli ve manevi değerleri geliştiren tarihi ve kültürel programlar düzenlenmesinin önemli olduğunu belirterek “Öğrenciler için sportif, sosyal, sanatsal, kültürel, kişisel ihtiyaç ve öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak her türlü çalışmaları desteklemek gerektiğini söyledi. Okul Müdürlerimiz yaptığı değerlendirmelerde  öğrenci potansiyeli, yapılan faaliyetler, eğitim-öğretimle ilgili gelinen son aşamalar konusunda bilgi verdiler.

Okullarımızdaki seçmeli derslerle ilgili planlamalar üzerinde duruldu. Müdürlerimizin gerekli önlemleri almaları ve hazırlıkları yapmaları konusunda hassasiyet göstermeleri istendi.

İlçe Sorumlusu Haluk ÖZDEMİR, "Geleceğimizin teminatı gençlerimizi gelenek ve göreneklerine bağlı, geçmişten aldığı kültürü yaşayarak, gelecek nesillere aktaracak bir toplum için herkesin gayret göstermesi gerekiyor" diyerek toplantıya katılan misafirlere teşekkür etti.


Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.