Kırıkkale 19°
Kale Haber
Siyaset 3 Hafta Önce

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş: Yüzde 23,87'ye Varan Sonuçlara Göre Sayın Kılıçdaroğlu Önde

İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş CHP Genel Merkez’de açıklama yaptı.

İlk olarak konuşan İmamoğlu, “AA, bitkisel hayata girdi ve bitkisel hayattan çıkmak için bizim iktidara gelmemizi bekliyor. Vatandaşlarımızın asla itibar etmemesini istiyoruz. İstanbul'a veri akışını kesen AA yöneticileri bizim için yok hükmündedir” dedi.

'BİRAZDAN MİLLET İTTİFAKI LİDERLERİ DE BURADA OLACAĞIZ'

“AA'ya inancımız yoktur” diyen İmamoğlu şöyle konuştu:

“2015 haziran seçimlerinde AA ne hikmetse Sayın Erdoğan’ı yüzde 65 ile önde başlatıyor. O seçim yüzde 40 ile bitiyor. Kasım seçimlerinde yüzde 75 ile başlatıp yüzde 49 ile bitiriyor. 2018'de yüzde 67'lerle başlatıp 52 ile bitiriyor. 2019'da ise gücü yetmiyor yine yüksekten başlıyor ama 2 saat sonra ekranlarını kapatıyor.”

Bu sonuçlara bakıldığında Kılıçdaroğlu'nun 13. cumhurbaşkanı olacağını düşündüklerini söyleyen İmaoğlu, “AA'nın ortalama 15-20 puan gerilerde bitirdiğini hatırlarsak bu akşamı varın siz ortaya koyun. Sayın Kılıçdaroğlu'nun yüksek çıktığı sandıklara sözde itiraz yapılarak sisteme yüklenmemektedir. Bu da manipülasyonu yükseltiyor. Biz buradayız. Birazdan Millet İttifakı liderleri de burada olacağız. Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yüzünüz gülümsemeyle baki olsun. Sandık başındaki demokrasi kahramanları işlerine baksın, biz onlara güveniyoruz” dedi.

'AA YÖNETİCİLERİ BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR'

İmamoğlu, “Kılıçdaroğlu'nun yüksek çıktığı sandıklara sözde itiraz yapılarak sisteme yüklenmemektedir” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu da manipülasyonu yükseltiyor. Biz buradayız. Birazdan Millet İttifakı liderleri de burada olacağız. Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yüzünüz gülümsemeyle baki olsun. Sandık başındaki demokrasi kahramanları işlerine baksın, biz onlara güveniyoruz."

İmamoğlu şunları söyledi:

"AA, bitkisel hayata girdi ve bitkisel hayattan çıkmak içni bizim itkşdara gelmemşizi bekliyor. Vatandaşlarımızın asla itibar etmemesini istiyoruz. İstanbul'a veri akışını kesen AA yöneticileri bizim için yok hükmündedir.

AA'ya inancımız yoktur. 2015 haziran seçimlerinde AA ne hikmetse Sayın Erdğan'ı yüzde 65 ile önde başlatıyor. O seçim yüzde 40 ile bitiyor. Kasım seçimlerinde yüzde 75 ile başlatıp yüzde 49 ile bitiriyor. 2018'de yüzde 67'lerle başlatıp 52 ile bitiriyor. 2019'da ise gücü yetmiyor yine yüksekten başlıyor ama 2 saat sonra ekranlarını kapatıyor.

'YÜZÜNÜZ GÜLÜMSEMEYLE BAKİ OLSUN'

Bu sonuçlara bakıldığında sayın Kılıçdaroğlu'nun 13. cumhurbaşkanımız olacağını düşünüyoruz. AA'nın ortalama 15-20 puan gerilerde bitirdiğini hatırlarsak bu akşamı varın siz ortaya koyun.

Sayın Kılıçdaroğlu'nun yüksek çıktığı sandıklara sözde itiraz yapılarak sisteme yüklenmemektedir. Bu da manipülasyonu yükseltiyor. Biz buradayız. Birazdan Millet İttifakı liderleri de burada olacağız. Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yüzünüz gülümsemeyle baki olsun. Sandık başındaki demokrasi kahramanları işlerine baksın, biz onlara güveniyoruz."

YAVAŞ: ANKARA VE İSTANBUL'DA ÖNDEYİZ

Mansur Yavaş ise şu açıklamalarda bulundu:

"Kendi işlerine gelen sandıkların akışını yapıp bütün milletimizi yanıltıyor. Mahcup da olmuyorlar. Hiçbir güvenilirliği yoktur. AA işlevini yerine getirmiyor. Bizim elimizdeki verilere göre yüzde 23,87'ye varan sonuçlara göre sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öndedir. AA'nın durumuna düşmek istemiyoruz. Ekrem Başkanımın da söylediği gibi bizi izleyen herkesin moralleri yüksek olsun."

İmamoğlu, "Biz AA'ya toplama çıkarmayı öğreteceğiz bu akşam. Bir süre AA'ya bakmayın" dedi. Mansur Yavaş ise İstanbul ve Ankara'da Kılıçdaroğlu'nun önde olduğunu söylerken sözlerini "Her şey çok güzel olacak" diye bitirdi.