Kırıkkale 19°
Kale Haber
Kültür Sanat 9 Ay Önce

EL SANATI,KÜLTÜR DEĞERİDİR

Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner ilimizde el sanatının son temsilcilerinden Emir Ali Elitok'un atölyesini ziyaret ederek ahşap oyuncakları yakından inceledi.

 Kırıkkale'nin tanınmış simalarından Emir Ali Elitok'un üretimini yaptıĞı oyuncaklar ve  maketlerle yakından  ilgilenen Ticaret müdürü Seyfettin Çetiner el  sanatlarının  nesilden nesle yaşatılmasının önemine vurgu yaptı. El sanatlarının toplumun ortak değeri olduğuna dikkat çeken Çetiner Emir Ali Elitok'u örnek göstererek buna benzer el sanatlarının gelecekte size aktarılması bakımından kurum olarak büyük değer verdiklerini kaydetti.

 

SANATSAL SERGİ

Seyfettin Çetiner ziyaret sonrasında "Evinin bahçesinde her ilimizi temsilen sergilere gönderdiğimiz, Emir Ali Elitok’u ziyaret ettim. Evinin bahçesinde her şeyden uzak kendisine güzel, temiz sade bir dünya kurmuş.

Ahilik haftalarında sergisiyle renklilik katan Emir Ali abimize başarılarının devamını ve hayatında sağlık mutluluk huzur dilerim. şeyden uzak kendisine güzel, temiz sade bir dünya kurmuş.

Ahilik haftalarında sergisiyle renklilik katan Emir Ali abimize başarılarının devamını ve hayatında sağlık mutluluk huzur dilerim."dedi.


Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.