Kırıkkale -4°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

GENEL BAŞKAN YALÇIN KIRIKKALE’DEN MESAJ VERDİ

Kırıkkale’ye ziyarette bulunan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur Sen Kırıkkale İl Başkanı Yasin Pekuz ve Eğitim Bir Sen Kırıkkale Üniversitesi Şube Başkanı Murat Şahin ile bir süre görüştü. Genel Başkan Yalçın, toplu sözleşme tekliflerinden olan ‘yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi’ konusunda ısrarcı olduklarını söyledi.

KARARLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYORUZ

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Genel Başkan Yardımcıları Ramazan Çakırcı ile Muammer Karaman Kırıkkale’ye ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette Memur Sen Kırıkkale İl Başkanı Yasin Pekuz ve Eğitim Bir Sen Kırıkkale Üniversitesi Şube Başkanı Murat Şahin ile görüşen Genel Başkan Yalçın çeşitli açıklamalarda bulundu. Yalçın ,Sendikal çalışmaların değerlendirildiği, eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümüne ilişkin önerilerin görüşüldüğü, yapılması tasarlanan çalışmalar hakkında istişarelerin yapıldığı toplantıda konuşan Yalçın, ek gösterge artışının sağlanması, öğretmenlerin 3600 ek göstergeye kavuşması, kariyer basamaklarının yeniden hayata geçirilmesi, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, kariyer basamak unvanlarına getirilen ilave tazminat oranlarındaki artış başta olmak üzere, birçok adımın atılmasında emeklerinin bulunduğunu, onlarca sorunun çözüme kavuşmasında mücadelelerinin ve imzalarının olduğunu söyledi. Yalçın, “Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi konusunu yıllardır gündeme getiriyoruz. Mücadelemizde kararlıyız. Toplu sözleşme tekliflerimizden biri olan ‘yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi’ konusunda ısrarcıyız. Söylemimiz de eylemimiz de nettir. ‘Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları ek göstergeye dâhil edilsin’ ısrarımızda mesafe aldık ve ek göstergeye dâhil edildi ama getirilen ek gösterge düzenlemesi beklentimizin ve talebimizin altında kaldı; ek gösterge artışı konusunda da genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi konusunda da mücadelemize kararlı bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

 


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.