Kırıkkale 20°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

GÜZERGAHLAR BELİRLENDİ

Kırıkkale'de ilk defa yapılacak olan uluslararası bisiklet müsabakaları için Kırıkkale içerisinde değişik güzergahlar belirlendi .Bu güzergahlar 30 kilometre ,132 kilometre 96 kilometre,123 kilometre gibi gidişli' dönüşlü yollardan oluşuyor.

Valilikte yapılan toplantıda güzergahların emniyeti başta olmak üzere her türlü detaylı görüşmelerde masaya yatırıldı. Sporcuların geçiş güzergahında konacak kapılarda Kırıkkale'nin tanıtımları yapılacak. Haziran ,Temmuz Ağustos aylarında 3 Etap haline gerçekleştirilecek yarışlar için Dünyanın değişik ülkelerine değişik dillerde binlerce davet maili gönderildi ve çok sayıda ülkenin bisiklet takımı katılacagını bildirdi. Yarışların Kırıkkale'ye alınmasında en büyük sebep olan Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı hemşehrimiz Bahattin Akyön .

Akyön geçtiğimiz yıl yapılan yarışlarındaki başarılı neticenin bu yıl ICU kapsamında yarışların Kırıkkale'nin ev sahibi yapılmasına vesile olduğunu dile getirdi. Valilikte yapılan toplantıda Kırıkkale bürokratları ,kaymakamlar ve belediye başkanları yarışın ICU tarafından yüksek puan alması durumunda Kırıkkale'nin gelecek yılda ICU takviminde yarışların yer alması için büyük özen gösteriyorlar.

Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.