Kırıkkale 23°
Kale Haber
Spor 1 Ay Önce

Hacılar Belediyesi Yüzme Yaz Spor Okulları 108 Öğrenci İle Devam Ediyor


Hacılar Belediyesi, yaz aylarını spor dolu etkinliklerle değerlendiriyor. Yaz Spor Okulları kapsamında özellikle yüzme eğitimi veriliyor. Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, yaptığı açıklamalarda bu etkinlikler hakkında bilgi verdi.

108 HACILARLI ÖĞRENCİ YÜZME KURSLARINDA EĞİTİM ALIYOR

Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu'nun, yaptığı açıklamada, Salı günleri kız öğrenci grupları, çarşamba günleri erkeklerin birinci grubu ve cuma günleri ise erkeklerin ikinci grubunu ağırlayarak etkinliklerine devam ettiklerini belirtti. Toplamda 35 kız ve 72 erkek öğrencinin kurslara katıldığını ifade eden Başkan Koyuncu talebi olan çocukları Hacılar Belediyesi Spor Birimi Görevlilerden Ramazan Cantürk yerinde değerlendirdiklerini ve uygun gruplara dahil ederek spor etkinliklerine katılmalarını sağladıklarını vurguladı.

Bahşılı Gençlik Merkezi'nde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen bu kurslar, yaz sezonu boyunca devam edecek. Hem kız öğrenciler hem de erkek öğrenciler için düzenlenen bu etkinlikler, gençlerin yaz tatillerini sporla ve eğlenceyle değerlendirmelerini sağlıyor.

İL MÜDÜRÜ HAMZA GÜNEŞ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Hacılar'daki bu spor etkinliklerini yakından takip eden Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak programları yerinde inceleyip destekliyor. Hacılar Belediyesi'nin bu spor odaklı çalışmaları, gençlerin sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelerini teşvik ediyor ve ilçe genelinde spor kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlıyor.


KIZ ÖĞRENCİLER BAŞKANI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Kız öğrenciler, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu'yu ziyaret ettiler. Belediye binasında gerçekleşen bu güzel buluşma, spor ve başarı dolu bir sohbete ev sahipliği yaptı. Başkan Koyuncu, kursiyerleri tebrik ederek, yürüttükleri spor faaliyetlerindeki azim ve gayretleri için takdirlerini iletti.