Kırıkkale 20°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

İkinci Turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Destekleyecek

Türkiye'de geçen hafta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde üçüncü olan Sinan Ogan, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci tur oylamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı onayladı.

Pazartesi günü gazetecilere açıklamalarda bulunan Oğan, "Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi beyan ederim."

Taraftarlarına ikinci turda Erdoğan'ı destekleme çağrısında bulunan Erdoğan, "Son kararı vermeden önce her türlü istişarelerimizi yaptık. Kararımızın ülkemiz ve milletimiz için doğru bir karar olduğuna inandığımız için bu kararı aldık."

Milyonlarca seçmen, ülkenin cumhurbaşkanı ve 600 sandalyeli parlamentosunun üyelerini seçmek için 14 Mayıs'ta sandık başına gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhur İttifakı mecliste çoğunluğu elde ederken, cumhurbaşkanlığı yarışı 28 Mayıs'ta ikinci tura gidiyor.

Erdoğan, ikinci turda ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) genel başkanı ve 6'lı muhalefetteki Millet İttifakı'nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile karşı karşıya gelecek.

Erdoğan yüzde 49,52 oyla birinci turu tamamlarken, Kılıçdaroğlu yüzde 44,88 oyla ikinci, ATA İttifakı'ndan Sinan Ogan yüzde 5,17 oyla ikinci oldu.


Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.