Kırıkkale 19°
Kale Haber
Eğitim 2 Ay Önce

İL MÜDÜRÜ HAYATİ TELEFONCU, TERCİH MERKEZLERİMİZ HAZIR

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu'nun açıklamasına göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre tercih yapacak adaylar için kent genelinde danışmanlık merkezleri oluşturuldu. Bu danışmanlık merkezlerinde, rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar tarafından adaylara hizmet verilecek.

Danışmanlık hizmeti, 27 Temmuz tarihinden itibaren başlayacak ve 2023-2024 eğitim öğretim yılı için yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemine girecek adaylar için geçerli olacak. Adaylar, 2023-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu kullanarak tercihlerini yapabilecekler.

Bu danışmanlık hizmeti, öğrencilerin tercih sürecinde daha bilinçli ve doğru kararlar vermelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Adayların tercihlerini yaparken bu danışmanlık merkezlerinden faydalanmaları, doğru bir tercih süreci geçirmelerine katkı sağlayacak.Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.