Kale Haber
Siyaset 1 Ay Önce

İşçilerin Sesi Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, iş yavaşlatma kararı alan TÜPRAŞ işçilerinin sorunlarını TBMM'de Dile getirdi.

CHP’li Önal konu ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

 

Yüzde 1.135 oranında yıllık kâr elde eden TÜPRAŞ işçilerine yalnızca yüzde 9,6 ek zam vermek istiyor.

 

Ekonomik koşullar, hayat pahalılığı ve enflasyon sebebiyle maaşları eriyen TÜPRAŞ işçilerinin yüzde 50 zam talebi görmezden gelinmiş, tüm zorlu koşullara rağmen üreten, emek veren TÜPRAŞ işçileri âdeta yok sayılmıştır.

 

İşverenin bu baskı ve dayatmalarına karşı işçi kardeşlerimiz, başta Kırıkkale olmak üzere, İzmit, Batman ve İzmir rafinerilerinde iş yavaşlatma kararı almıştır. Maaşlarıyla asgari ücret arasındaki farkın her geçen gün daraldığı TÜPRAŞ işçileri emek mücadelesi vermeye devam ediyor.

 

Gecenin karanlığında, kışın ayazında, ağustosun sıcağında verdikleri emeğin karşılığını isteyen, direnen, alın teri döken, emeğinin karşılığını isteyen TÜPRAŞ emekçileri asla yalnız değildir.

 

Dün olduğu gibi bugün de TÜPRAŞ işçileri haklarını alana kadar onların yanında olmaya devam edeceğiz.

 

 


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.