Kırıkkale 19°
Kale Haber
Eğitim 4 Ay Önce

İslam Bilim Tarihi ve Medeniyeti

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı’nın (İBTAV) büyük bilim insanımız Prof. Dr. Fuat Sezgin’i çeşitli faaliyetlerle ülkemizin dört bir yanındaki ortaöğretim ve lise öğrencilerimize anlatmak ve tanıtmak maksadıyla düzenlediği Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi Tanıtım Seminerleri kapsamında Niğde Fen Lisesi’nde seminer verdi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİNİLDİ

Seminere, Niğde Fen Lisesi Müdürü Mehmet Özdemir, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Ersan Aslan, düzenlenen seminerlerin; Batılıların karanlık çağ dediği bir dönemde, Türk ve Müslüman bilim adamlarının dünya medeniyetine yaptığı katkıların gençlerimize anlatılmasını amaçladığını ifade etti. Prof. Dr. Ersan Aslan, görseller eşliğinde yaptığı konuşmasında geçmişten günümüze Müslüman ve Türk bilim insanlarının farklı alanlarda yaptığı çalışmaları ve bu çalışmaların bilim ve teknolojiye katkılarını öğrencilere anlattı. Geçmişte, yakın tarihimizde ve günümüzde ürettiğimiz teknolojik ürünleri, aradan yüzyıllar geçse de eserleri ve çalışmalarıyla günümüzde de etkisini sürdüren bilim insanlarımızı gençlerimize örnek gösteren Rektörümüz, özgün fikirleri olan ve yüksek teknolojili ürünler üretmek isteyen gençlerimize TÜBİTAK, TÜBA, KOSGEB gibi bir çok devlet kurum ve kuruluşunun destek sağladığını belirterek nitelikli projeler üretildiği sürece devletimizin ihtiyaç duyulan maddi ve teknik desteği sağladığını söyledi. Prof. Dr. Ersan, konuşması sırasında sorduğu sorulara en hızlı cevap veren öğrencilere “Fuat Sezgin ile Bilimler Tarihine Yolculuk” adlı kitabı hediye etti. Konferans sonunda Niğde Fen Lisesi Müdürü Mehmet Özdemir, Rektörümüze teşekkür ederek çiçek hediye etti. Program, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.


Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.