Kale Haber
Sağlık 1 Ay Önce

Kansere Karşı Bilinçlendirildi

Kansere Karşı Bilinçlendirildi

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi personelimiz tarafından Serviks Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle vatandaşları bilgilendirmek amacıyla alışveriş merkezlerinde hastalığa dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına tanıtım standı açıldı.

 

 

BİLGİ VERİLDİ

Standa uğrayan bayanlara KETEM’de yürütülmekte olan ve ücretsiz hizmet veren kanser taramalarına katılımını sağlamak amacıyla bilgilendirmeler yapılarak, özellikle 30-65 yaş arası bayanların HPV-DNA testlerini yaptırmaları istendi. Çeşitli hediyelerin verildiği stantta tanıtıcı ve bilgilendirici el broşürleri ile ilk teşhis ve muayenenin önemine dikkat çekilerek, Fabrikalar Mahallesi 25. Sokak No:3 (Eski Tıp Fakültesi Hastanesi Binası) adresinde hizmet veren Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezinde (KETEM) yürütülen ücretsiz kanser taramalarının yapılması amacıyla vatandaşlar davet edildi.


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.