Kırıkkale -4°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanından İsveç'e Tepki

KUR'AN MÜSLÜMANIN ONURUDUR

 İsveç'te Türk büyükelçiliginin önünde bir militan tarafından kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'in dünya medyasının gözleri önünde yakılması ve İsveç makamlarının da bu çirkin eyleme izin vermesi tüm Dünyada Türkiye'de olduğu gibi Kırıkkale'de yapılan eylemle kınandı. 

 AVRUPA'NIN SESSİZLİGİNE SİTEM 

 Kur'an-ı Kerim'in Müslümanların ortak değeri ve varlık sebebi olduğunu belirten konuşmacılar Avrupa'da bu tür çirkin eylemlerin son yıllarda arttığını ifade ederek Müslüman ve İslam düşmanı girişimlerin bir şey kazandırmayacağına dikkat çekilerek din ve inanç özgürlüğünün simgesi olarak kendini kabul ettiren ve bu söylemiş slogan haline getiren Avrupa'nın ne yazık ki bu eylemde Sessiz kalması savunduğu değerlerle çeliştiği vurgulandı. Kırıkkale Cumhuriyet meydanında toplanan konuşmacılar ve Kur'an-ı Kerim sevdalıları yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Kur'an-ı Kerim yakılmasının bir özgürlük anlayışı olamayacağı ve bir inanç kesimine karşı saldırı girişimi olarak algılanması gerektiğine vurgu yapıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde kur'an-ı Kerim okundu. Yüce kitabımıza sahip çıkıldığı Kırıkkale 15 Temmuz Demokrasi Meydanından tüm dünyaya duyurulurken "Hiçbir birey, ne Müslümanların ne diğer din ve inanç mensuplarının kutsallarını aşağılama özgürlüğüne sahip değildir" sözleri kullandı.
BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.