Kale Haber
Siyaset 1 Hafta Önce

Kırıkkale’de Vizyon Açacağız

İyi Parti Kırıkkale Milletvekil Aday Adayı Adnan Duman’ın açıklamaları partide rahatsızlık yarattı. Parti dışında kurduğu platformda kalabalığa konuşma yapan Duman   ve destekleyenler parti binasına çıktı.  Konuşma  yapmadan partiden ayrılarak seçim bürosuna gitti. Duman’ın sert sözleri Kırıkkale siyasi arenasında gündem oldu.

 

KIRIKKALE ÜZERİNE HAYALİ OLAN

İYİ Parti’den milletvekili aday adaylığı açıklayan Adnan Duman sağanak yağmur altında adeta esti gürledi. Konuşmasında sert mesajlar veren Duman, partiye eziyet görmeye ve ötekileştirilmeye gelmediğine dikkat çekti.  Sinerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, bir süredir yürüttüğü seçim çalışmalarını aday adaylığı açıklaması ile resmiyete döktü. Parti binası altında sağanak yağmur eşliğinde  kalabalık bir gruba hitap eden Duman konuşmasına “Kırıkkale üzerine hayali olan, Kırıkkale için yanıp tutuşan, Kırıkkale’de doğup büyüyüp ekmeğini kazanan, Kırıkkale için  ölmeyi göze alan ve gece gündüz demeden mücadele edecek olan bir kardeşiniz olarak önümüzde ki seçimlerde cesurların hareketli olan, bizim de bu davaya gecikmeli olsa da sonradan katılan buna karşılık son 1 yıl içinde mevcut 5-6 yıllık teşkilatın üzerine onlardan daha fazla hizmet edip aradaki açığı kapatmaya çalışan biri olarak İYİ Parti’den Kırıkkale Milletvekili Aday Adaylığımı teşkilatıma sunmak üzere buradayım” diyerek başladı.

 

DÜZENİ YIKACAĞIZ

Konuşmasının devamında sert mesajlar veren Duman “Bu hükümetin gitmesi için, bu hükümetin yaptığı zulümlere başkaldırmak için birlikte bu yağmur altında ıslandığımız günleri unutamayın. Milletvekili adayı olduktan sonra da aynı şevk ve aşkla çalışarak bu memlekete ve Türkiye’ye İyi Parti adını altın harflerle yazdıracağız. Kırıkkale’de işsizlik başta olmak üzere bütün sorunları çözeceğimize buradan söz veriyorum. Alışılagelmiş siyasetçilerin yaptığını yapmadan, siyasi kadro kurmadan, siyasetin merkezine kadınları ve gençleri alarak, Kırıkkale’nin yeniden doğuşunu sağlayacağız ve   Pehlivanlı döneminden bu yana özellikle saygısızca başımızda bulunanların bize bu yaşamı reva görenlerin düzenini yıkmaya geliyoruz. Bu böyle biline.” ifadelerini kullandı.

 

İFTİRA ATMAKLA TEŞKİLAT MENSUBU OLUNMAZ

“Son bir yıllık süreçte savunma sanayi sektöründe faaliyete gösteren, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 46. firmanın yönetim kurulu başkanı olarak söylüyorum; içinde Kırıkkale’nin her bir ilçesinden çalışanlarımla biz bu işi başardık. Allah nasip ederse Kırıkkale’yi de Türkiye’yi en hızlı büyüyen iller arasına sokacağız.” diyen Duman konuşmasının devamında “Biz teşkilatçılık nedir biliriz. İftira atmakla teşkilat mensubu olunmuyor. Bize ithamda bulunanlara yeri zamanı geldiğinde cevabını vermesini biliriz. Kimseden korkmuyoruz. Biz büyük bir teşkilatız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in arkasında bir nefer olmak için bu partiye geldik. Bu partiye eziyet görmek için, ötekileştirilmek için gelmedik. AK Parti alışkanlıkları ile bu partiye sonradan gelenler önceden gelenler diye bu ayırım yapan, emek ayrımı yapanlara bundan sonrada bu partide kimlerin olacağını, yaşımız itibariyle kim hizmet edeceğini ve teşkilatçılığın ne olacağını ispat edeceğiz.” dedi.

 

Duman açıklamasının ardından İyi Parti il başkanlığı binasına çıktı İl Başkanı Yavuz Kuzucu ve yönetim kurulu üyeleri görüştü. Duman 'ın konuşmasına alınganlık gösteren partililerle sözlü tartışma yaşandı. Duman ise daha sonra yakın çevresine Yağmur yağdığı için konuşmasını erken başlatmak zorunda olduğunu söyledi. Taraftarların arasına partilerin girmesi ile gerginlik sona erdi. Duman Parti'de  Milletvekil Aday Adayı İsmet Köksal'ın açıklamasını partilileri ile dinledikten sonra partide bir açıklama yapmadan Toprak Mahallede açtığı seçim bürosuna geçti.Sözleri ise güne damga vurdu.