Kırıkkale 20°
Kale Haber
Spor 1 Ay Önce

KIRIKKALE 'NİN GURURU OLDULAR

2022-2023 Okul Sporları Küçük Erkek Futsal takımımız Hüseyin Özenen Okulunu 3-2 yenerek ÇEYREK FİNAL‘e yükselmiştir. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu dünya şampiyonu ve Türkiye şampiyonu dereceleri elde eden sporcu öğrencileri misafir etti.

Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası ve Türkiye Halter Şampiyonası’nda önemli dereceler elde eden Kırıkkaleli gençler kente büyük sevinç yaşattı.

Arnavutluk’un Durres şehrinde organize edilen Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda erkekler 89 kiloda ülkemizi temsil eden Özel Başaran Anadolu Lisesi öğrencisi millî sporcu Kerem Kurnaz, 2 altın bir gümüş madalya kazanarak dünya şampiyonu oldu. 49 ülkeden 133 kadın, 135 erkek olmak üzere 268 sporcunun katıldığı organizasyonda millî sporcu Kerem Kurnaz silkmede 183 kilo ve toplamda 327 kiloluk dereceleriyle altın madalyayı boynuna taktı. Kurnaz, koparmada ise 144 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın da sahibi oldu.

Öte yandan 31 Mart – 2 Nisan 2023 tarihlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Gençler A-B Bayanlar Türkiye Halter Şampiyonası’nda Alişen İğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ceren Uğurer 64 kiloda koparmada 65 kilo, silkmede 75 kilo ve toplamda 140 kilo kaldırarak Türkiye 3’üncüsü oldu. Aynı okulun öğrencilerinden Zehra Sultan Mahir, 59 kiloda koparmada 47 kilo, silkmede 58 kilo ve toplamda 105 kilo kaldırarak Türkiye 3’üncüsü, Fatmagül İğde artı 81 kiloda koparma 65 kilo, silkme 80 kilo ve toplamda 145 kilo ile Türkiye 2’incisi oldu.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aişe Vural da, 71 kiloda koparmada 70 kilo, silkmede 90 kilo ve toplamda 160 kilo kaldırarak Türkiye 3’üncüsü oldu.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Sümeyye Ergişi ise, 59 kiloda koparmada 62 kilo, silkmede 80 kilo ve toplamda 142 kilo kaldırarak Türkiye 3’üncülüğü derecesi elde etti.

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu, sporcu öğrencilerle birlikte eğitim gördükleri Alişen İğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Özel Başaran Anadolu Lisesi yöneticilerini kabul etti.

Öğrencilerin coşkusuna ortak olan Telefoncu, sporcu öğrencilerle yakından ilgilendi, gençlerle doyasıya sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi, ziyaretin hatırası olarak da sporculara hediye verdi.

Sporcu öğrencilerin başarılarından dolayı büyük memnuniyet yaşadıklarını anlatan Telefoncu, yaptığı açıklamada, “Gençlerimizin başarısından dolayı mutluyuz, sevinçliyiz. Öğrencilerimiz bizleri, Kırıkkale’mizi ve ülkemizi temsil ederek dünya şampiyonu ve Türkiye şampiyonu olmaları gurur verici. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Özellikle de öğrencilerimizin bu başarıya ulaşmalarında emekleri olan millî takım antrenörü Hayrettin Kurnaz’a özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sporun her bireyin hayatında vazgeçilmez bir parça olduğuna dikkat çeken Telefoncu, şunları söyledi: “Gençlerimizin şampiyonluk dereceleri dolayısıyla büyük sevinç yaşadık. Buradan sevgili öğrencilerimizi, ailelerini ve öğretmenlerini bir bir tebrik ediyorum. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bu başarılarda uzun bir süreç, istikrar ve azimli bir çalışma var. Bu sonuçlarla ilimizdeki başarılara yeni başarılar eklemiş olduk. Bu başarılar hepimizi motive etti. Geleceğimizin sporcularını yetiştirmek için daha çok çaba göstereceğiz. Eğitim camiası ve spor camiası olarak millî sporcular yetiştirmenin de sevincini yaşıyoruz. Gençlerimizi bir kez daha yürekten tebrik ediyor, bu başarıların katlanarak devam etmesini istiyorum”dedi.


Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.