Kırıkkale 20°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

KIZILAY GÖNÜLLERDE YER ETMEYE DEVAM EDİYOR

Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi gönüllerde yer etmeye devam ediyor. Dezavantajlı ailelere ev ziyaretlerinde bulunan Kızılay karşılaştıkları manzara karşısında duygulu anlar yaşadı. Eşi vefat eden, üç çocuğu ile geçinmeye çalışan bir ailenin evinin engelli çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayarak aileye umut oldu. Ziyaretler ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Kırıkkale İl Başkanı Mustafa İŞLER şunları söyledi.

 “ENGELLİ ÇOCUĞUMUZA UMUT OLDUK“

‘’Bugün gariban, mahzun, hüzünlü bir ailemizi ziyaret ettik. Kardeşimizin kocası yeni vefat etmiş üç çocuğu ile geçinmeye çalışıyordu. Üstelik kardeşimizin bir çocuğunun ortopedi engelli vardı. Hayat şartları zaten zor olan kardeşimizin bir de çocuğunun ortopedi engelinden dolayı tuvalet ihtiyacını gidermesinde zorlanması onu iyice yıpratmıştı. Kızılay’a gelerek durumunu anlatan kardeşimizin çocuğu için hemen çalışmalara başladık. Kardeşimizin tuvaletini yaptırmak için malzemelerini alarak teslim ettik. Daha sonra usta tutarak tuvaleti yaptırıldı. 

 “ İHTİYAÇLARI TESPİT EDİLEREK GEREKLİ YARDIMLAR YAPILDI“

Kızılay olarak her zaman gariplerin ve mazlumların yanında olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. engelli çocuğu için tuvaletini yaptırdığımız kardeşimizin diğer ihtiyaçlarını da tespit ettik. İlk önce kardeşimize erzak, et konser, hijyen kolisini ve bir miktar nakdi yardımda bulunduk. Daha sonra bozulan çamaşır makinası için tamirci getirerek çamaşır makinasını tamir ettirdik. Bundan sonrada kardeşimizin durumunu yakından takip edip gerekli yardımları yapacağız. 

DERTLER PAYLAŞTIKÇA BİTECEK İYİKİ KIZILAY VAR


Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.