Kırıkkale 20°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

KUTSAL TOPRAKLARA KIRIKKALE İMZASI

Bisikletle hac yolculuğuna çıkan Fransız Nabil Ennasri, Türk Bayrağını kutsal topraklara götürecek. Ennasri üzerinde Haziran ayında Kırıkkale yapılacak olan uluslararası Kırıkkale bisiklet yarışlarının tişörtü ile kutsal topraklara uğurlandı. Türkiye'de Anadolu Ajansı TRT başta olmak üzere birçok özel kanal Ennasri'nin  Hac yolculuğunu ve üzerindeki  tişörtü yayınladı.


- Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön: -"Bisiklet kullanımının tüm ülkemizde ve dünyada yayılmasını istiyoruz" Fransa'dan bisikletle hacca gitmek için yola çıkan Fas asıllı Fransız yazar Nabil Ennasri, İstanbul'a kendisine verilen Türk Bayrağı ve hediyeleri de kutsal topraklara götürecek. Küresel ısınmaya dikkati çekmek ve geçmişte aylar süren hac yolculuğunu yaşatmak amacıyla bisikletle Mekke'ye yolculuk yapan 41 yaşındaki yazar, Sultanahmet Meydanı'nda Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkilileriyle bir araya geldi. Osmanlı İmparatorluğu döneminde kutsal topraklara yardım ve armağanların götürüldü Surre Alayı'nın Sultanahmet Meydanı'ndan hareket ettiğini aktaran Akyön, şunları kaydetti: "Biz de kardeşimize, Şehitlerin Sultanı Hazreti Hamza Efendimize manen sunulmak üzere tüm şehitlerimiz adına yüce Türk Bayrağı'nı hediye ediyoruz. Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.