Kırıkkale 23°
Kale Haber
Spor 1 Ay Önce

Milli Atlet Semra Karaslan Gümüş Madalya Kazandı

Kırıkkaleli Milli Atlet Semra Karaslan Dünya Üniversiteler Şampiyonasında Gümüş Madalya Kazandı

Kırıkkaleli milli atlet Semra Karaslan, Dünya Üniversiteler Şampiyonası'nda 3000 metre engelli kategorisinde ülkemize gururlandıran bir başarıya imza attı. Yarışta 9:50.42'lik derecesiyle dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazanarak Kırıkkale ve Türkiye adına büyük bir başarıya imza attı.

Kırıkkale'nin gururu olan milli atlet Semra Karaslan, geçtiğimiz ay 3000 metre engelli Büyük Kadınlar Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya, ve Sırbistan'da yapılan Balkan Şampiyonası'nda bronz madalya kazanarak performansını gözler önüne sermişti. Şimdi ise Dünya Üniversiteler Şampiyonası'nda elde ettiği ikincilik derecesiyle adını dünya atletizm camiasında duyurdu.

Karaslan, Dünya Üniversiteler Şampiyonası'nda 3000 metre engelli kategorisinde mücadele ederek hem kendi üniversitesini hem de Türkiye'yi gururla temsil etti. Zorlu müsabakada gösterdiği üstün performans ve azimle elde ettiği gümüş madalya, ülkenin sporcu yeteneklerinin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Kırıkkale Belediye Başkanı, spor camiasının ve halkın gururu olan milli atlet Semra Karaslan'ı tebrik ederek başarısının devamını diledi. Kırıkkaleli sporcu, ülkenin genç nesillerine örnek olurken, şehrin adını uluslararası platformda duyurarak Kırıkkale'ye ve Türkiye'ye onur verdi.

Semra Karaslan'ın başarıları, sporun gücü ve sporcunun azmiyle başarıya ulaşabileceğinin önemli bir örneği olarak gösteriliyor. Kırıkkaleli atletin gelecekteki yarışlarda da üstün başarılar elde etmesi ve ülkemizi uluslararası arenada gururla temsil etmesi umuduyla, sporseverler ve Kırıkkale halkı gururla onu desteklemeye devam ediyor.Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.