Kırıkkale 19°
Kale Haber
Gündem 6 Ay Önce

MURAT BALCI İLE AHİLİK ÜZERİNE

Seyir Defteri’nin kıymetli okuyucuları bugün Kırıkkale Yenidoğan Mahallesi İstanbul Caddesi’nde Çılgın Kozmetik ve Aksesuar dükkanında Kıymetli Murat Balcı Beyefendi’nin misafiriyiz.

Başar Özdemir: Murat Bey merhaba nerelisiniz. Kaç senedir burada vatandaşlarımıza hizmet etmektesiniz?

Murat Balcı: Başar Bey merhaba Çorum İskilipliyim. 2009 senesinde çılgınlığımız başladı. 36 yıllık esnafım az önce de söylediğim gibi 2009 senesinden beri çılgınız ogün bugündür burada vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz.

Başar Özdemir: Bundan önce hangi mesleği yapıyordunuz acaba Murat Bey ?

Murat Balcı: Ahşap , hırdavat işindeydik. 36 yıldır esnaflık geçmişim var hayatımıza bu şekilde devam ediyoruz.15 yıldır da çılgınlığımız devam ediyor. Çılgın kozmetik aksesuar olarak vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.

Başar Özdemir: Murat Bey günde tahmini olarak soruyorum yanlış anlamayın kaç müşteri bu kapıdan içeri giriyor.

Murat Balcı: 300 ila 500 vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Aradıkları ürünlere kolay erişilebilirliği sağlıyoruz, çılgınlığımızın amacı kaliteyi halkımıza uygun fiyata sunmak için çabalıyoruz.

Başar Özdemir: Murat Bey ülke olarak , dünya olarak zor günler yaşadık pandemi dönemi pandemi süreci evden bile çıkamadığımız psikolojik olarak bizleri zorlayan zor bir dönemdi ve son yaşadığımız depremler bende 99 depremini yaşayan bir kardeşiniz olarak gerçekten bazen ayaklarımın altı sallanıyormuş gibi hissediyorum. Ama hayata tutunmaya da çalışıyoruz ülke olarak hep birlikte toparlanmaya çalışıyoruz. Günde kaç saat çalışıyorsunuz Murat Bey ?

Murat Balcı: Günde 12 saat vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz.

Başar Özdemir: Murat Bey ben naçizane Kırıkkale’mizin değerlerini Ahilik kültürünü tanıtmaya çalışıyorum. Güzel tepkiler alıyorum sokağa çıktığımda bu bir test değil sosyal deney hiç değil ben Kırıkkale’min değerlerinin unutulmamasını istiyorum sizlerde şehrimizin bir değerisiniz son olarak kıymetli gençlerimize çalışma hayatına girmek isteyen gençlerimize söylemek istedikleriniz var ise eklemek isterim.

Murat Balcı: Boş durma, boşa çalış

Yaptığın iş bana ise öğrendiğin kendine gençlerimiz boş durmasınlar meslek edinsinler.

Başar Özdemir: Seyir Defteri’nin kıymetli okuyucuları bugün Murat Balcı Beyefendi ile güzel bir röportaj yaptık bir taraftan da vatandaşlarımız alışverişe devam ederken röportajımızın devam etmesi gerçekten unutulmaz bir an oluyor bizler için  Kırıkkale’nin değerleriyle Seyir Defteri devam ediyor...

SaygılarımlaHaber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.