Kırıkkale 19°
Kale Haber
Eğitim 8 Ay Önce

Öğrenciler yarıyıl tatilini kış okullarında değerlendiriyor

Kırıkkale'de, Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan kış okulu uygulaması kapsamında açılan kurslara çok sayıda öğrenci katılıyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, yaptığı yazılı açıklamada, kış okullarında açılan kurslara katılan çok sayıda öğrencinin, önemli kazanımlar elde edeceğini belirtti.

 

Bilim, sanat, matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda kurslar açıldığını, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarla öğrencilerin bilgi düzeyleri ve motivasyonlarının artırıldığına dikkati çeken Telefoncu, şunları kaydetti:

 

"Okullarımızdaki 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için açılan kurslarda çeşitli etkinlikler hazırlandı. Buradaki amacımız, öğrencilerin bilim ve sanatla ilgili becerilerinin artırılmasının yanı sıra matematiği sevdirerek matematik okuryazarlığını güçlendirmek, günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak ve verileri kullanarak öğrencilerin analitik düşünme becerilerini artırmaktır. Öte yandan İngilizce ile ilgili olarak da dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerinin gelişmesini sağlamayı amaçlıyoruz."

 

Telefoncu, öğrencilerin gönüllü olarak katıldıkları kış okulu kurslarının 5 Şubat Pazar günü sona ereceğini sözlerine ekledi.


Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.