Kırıkkale 20°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEĞİ HEDEF BELİRLEDİ

Kırıkkale Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim kurulu ilk toplantısına gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Ahmet Erdal başkanlığında bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri yapılacak çalışmalar hakkında yol haritası belirlediler.

Kırıkkale Kültür ve edebiyatını gün ışığına çıkartmak daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmaları ağırlık vermesi şairler ve yazarlar yönelik sohbet ve konferansların artırılması hedeflendi.

Kısa adı KIŞYADER olan Kırıkkale şairler ve yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Erdal yapılacak program hakkında şu bilgileri verdi.


Yönetim Kurulu olarak aşağıdaki kararları aldık. 

1- Kırıkkalemizi bir Kültür Şehri yapmak için yıllık programları planlamak, bunu “Bahar ve Güz Dönemi” Şeklinde iki ayrı dönemde gerçekleştirmek. 

2- 2 Haziran Cuma Günü Kale Medya Plazada Merhum Kurucu Başkanımız Şevket Özsoy Hocamızı anma programı tertip etmek. 

3- Şairler Yazarlar Antolojisini genişletmek. 

4- Yazarlar ve Şairleri İlçe ve Beldelerde okuyucu ile buluşturup öğrenci kardeşlerimizle panellerde bir araya getirmek ve imza günü tertip etmek. Her beldede 3 yazar sohbeti organize etmek. 

5- Bahar döneminde Uluslararası bir yazarı, Güz döneminde ulusal bir yazarı Kırıkkale’de bir okuyucu ile buluşturmak. Bu organizasyonlarda Türk Kültür ve Edebiyatına katkıda bulunmuş, bugün hayatta olmayan değerlerimizin adına alanlarında başarılı olmuş edebiyat, bilim, sanat, basın alanında çalışma yapan değerlerimizi ödüllendirmek. 

6- Türk Dünyası yazarları ile entegrasyonu sağlamak. 

7- Kırıkkale Üniversitesi Tarih ve Edebiyat Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencileri ile koordine sağlayarak Üniversitemizin şehrimizle bütünleşmesine aracı olmak. Bu kararların derneğimize hayırlar getirmesini temenni ediyor destekleriniz bekliyoruz. Ayrıca önerisi olan dostlarımızın önerilerini de programa dâhil etmek ister saygılar sunarız.

 Yönetim Kurulu Adına Başkan Ahmet Erdal

Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.