Kale Haber
Gündem 2 Hafta Önce

Sel ve Deprem Sonrası Hava Ulaşımında Aksamalar Devam Ediyor

Sel ve deprem felaketi bölgesinde uçak seferleri aksayarak, ulaşımın olumsuz etkilendi. Şiddetli rüzgardan iniş yapamayan uçaklar ise başka illere yönlendirildi.


Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır yıkıma uğrayan Şanlıurfa ve Adıyaman'ı bu defa da sel vurdu. Kentlerde etkili olan rüzgâr ve buzlanma hava trafiğinde aksamalara neden oldu.

İNİŞ YAPAMADI

Edinilen bilgiye göre, AnadoluJet'in Ankara-Adıyaman seferini yapan uçak, şiddetli rüzgâr ve buzlanma nedeniyle Adıyaman Havalimanı'na iniş yapamadı. Bir süre havada tur atan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı'na geri döndü.

Olumsuz hava koşullarının yaşandığı Şanlıurfa'da da şiddetli rüzgâr uçak seferlerinde aksamalara yol açtı.

BAŞKA İLLERE YÖNLENDİRİLDİ

Şanlıurfa Havalimanı'na rüzgâr nedeniyle iniş yapamayan bazı uçaklar, havada tur atmak zorunda kaldı. Bazı uçaklar ise şiddetli rüzgârdan iniş yapamayarak başka illere yönlendirildi.

Anadolujet'in Ankara-Şanlıurfa seferini yapan yolcu uçağı Gaziantep Havalimanı'na, Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Şanlıurfa seferini yapan uçağı ise Diyarbakır Havalimanı'na iniş yaptı.


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.