Kırıkkale 19°
Kale Haber
Gündem 12 Gün Önce

Süslü kadınlar bisiklet turu Kırıkkale'de

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Nedir?

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılından beri bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için her yıl eylül ayının 3. pazar günü yüzlerce şehirde binlerce katılımcı ile gerçekleşmektedir. 


Kadının görünür olması, kamusal alanda hak talep edebilmesinin anahtarıdır. Bisiklete binmek, kadınların toplumda görünür hale gelmesi ve özellikle şehirle etkileşime girmesinin mükemmel bir yoludur. 


Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bisiklet sürmenin özgürleştirdiğini hatırlamak, şehirlerde daha fazla kadının bisikletli ulaşımı seçmesini özendirmek, dünya otomobilsiz kentler gününü kutlamak ve belediye başkanımızdan güvenli bisikletli ulaşım altyapısı istemek için bir fırsattır. 


Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bağımsız bir taban hareketidir, kurumlar, şirketler ve dernekler tarafından düzenlenemez.


Bu etkinlik gönüllü kadınlar tarafından gönülden düzenlenmektedir. Kırıkkale’de ‘Süslü Kadınlar’ın düzenlediği bisiklet turu renkli görüntülere sahne oldu.

Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında Kırıkkale’de 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen süslü kadınlar, renkli kıyafetleriyle bisikletlerine bağladıkları balon, çiçek ve oyuncaklarla süsledikleri bisikletleriyle kent merkezinde tur attı. Süslü kadınların bisiklet turunda renkli görüntüler ortaya çıkarken, vatandaşlar bisiklet turunu beğeni ile izledi. Bisiklet Turu ile ilgili bilgi veren Organizasyon sorumlusu Nazan Seven, ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun sürdürülebilir ve aktif ulaşım konularına dikkat çekmek için farkındalık eylemi olarak adlandırdıklarını belirtti.

Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.