Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

TOPLUMSAL HEDEFLERİM VAR

Prof. Dr. Saffet Yağız’ın Milletvekillik Aday Adaylığı Basın Açıklaması

Bugün 18 Mart;

Şüheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar…

O, rükû olmasa, dünyada eğilmez başlar,

Vurulmuş ter temiz alnından, uzanmış yatıyor;

Bir hilâl uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

Binlerce güneşin, bir hilal uğruna battığı,

Bir hilalin, ayağa kalktığı bir gün,

18 Mart 1915’ten 2023’e, 108.yil dönümünü yaşadığımız; Çanakkale zaferimizi kutluyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ayrıca, 6 Şubat’ta meydana gelen ve büyük bir yıkıma sebep olan depremde, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kalanlara başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

   Bugün bize düşen;

Binlerce güneşin uğruna battığı, bu hilale ve emanetlere sahip çıkmaktır .Milletimize, ülkemize, geleceğimize sahip çıkmak ve olumlu yön vermek amacıyla, millet vekili aday adayı olmaya karar verdim.

            Kısaca kendimden bahsetmek istiyorum;

Kırıkkale Hacılar Kasabası’nda doğdum. 1992 yılında, Ankara Üniversitesi’nden mezun oldum; 1994’te yurtdışında öğrenim görmek amacıyla yapılan devlet sınavında birinci oldum. 1995’te Amerikan Dil Akademisini bitirdim. 1997’te, Missouri Teknik Üniversitesi’nde inşaat ve jeoloji mühendisliği bölümünden yüksek lisans (ABD) ve 2002’de, Colorado School of Mines (ABD), Maden ve Yerbilimleri Mühendisliği doktorasını tamamladım. 2010’da doçent, 2015’te profesör, oldum; Akademik hayatıma, farklı üniversitelerde bilimsel çalışmalar yaparak devam ettim.

Pamukkale Üniversitesi, Yabancı diller yüksek okulu kurucu müdürü; Üniversite senato üyesi ve rektör danışmanlığı görevlerinde bulundum (2011-2014). Nazarbayev Üniversitesi, Maden ve Yer Bilimleri Fakültesi kurucu üyesi olarak, 2017’de Kazakistan’a görevlendirildim. 2018 yılında, Pamukkale Üniversite’sinden istifa ederek, akademik hayatıma yurt dışında devam etmeye karar verdim. Ulusal ve uluslararası birçok projede görev aldım ve başarılı bir akademik kariyerimi uluslararası ödüllerle taçlandırdım. Bu zaman içeresinde, onlarca lisans ve yüksek lisans öğrencileri yetiştirdim ve hepsiyle gurur duyuyorum. Evliyim, iki çocuk babasıyım.

            Bugün, millet vekili aday adayı olarak aranızdayım.

İl, merkez ilçe, ilçe ve beldeleriyle, yönetim kurullarıyla, kadın kolları, gençlik kolları ve partimizin diğer uzuvları olan bütün üyeleri ile, ötekileştirmeden, hep beraber ülke ve şehrimizin hedefleri doğrultusunda, sivil toplum örgütleriyle istişare ederek, şehrimizin bütünleşmesinde aktif görev alacağımı açıkça beyan ediyorum.

Ayrıca, katma değeri yüksek olan, büyük ölçekli ve maliyetli; şehrimizde istihdam yaratma fırsatı yüksek projeleri, şehrimize kazandırmak için çalışacağım.

Bu kutsal ülkemizin verimli topraklarında, sıradan bir millet vekili olmak; hedef değil, bir hevestir. Bu heves, şehrimize ve dolayısıyla gelecek nesillerimize, zaman ve umut kaybettirmekten başka bir işe yaramaz.

Hedefim; şehrimizde en üst düzey, kapasiteli, kapasitesini uygulamaya yansıtabilen bir millet vekili olmaktır. Çünkü, 600 millet vekilinden biri olmak, ülkesi ve vatandaşı için en iyiyi isteyen! bir insanın hedefi olamaz. Hedef: kapasitesini yurt sathında ve dünya ölçeğinde gösteren bir vekil olmaktır.

            Bireysel hedeflerini gerçekleştirmiş biri olarak, toplumsal hedeflerim var;

Üniversitesinin bilim yaptığı, tematik bir şehir üniversitesi ve katma değeri yüksek ihtiyaçlarımızın üretildiği bir Kırıkkale;

Modern şehirleşme ve kamu kuruluşlarının şehrin bünyesinde orantılı olarak dağıtıldığı, birden çok merkezi olan büyük bir şehir;

Makine Kimya Endüstrisi Kurumunun ve bileşenlerinin aktif olarak devlet-millet yararına güçlendirildiği ve şehir insaninin istihdam edildiği, bir yönetim anlayış;

Yurt dışına öğrenim için giden, ancak öğrenim bilgi ve becerisini tamamladıktan sonra, şehrine dönen genç insanların mutlu olduğu bir Kırıkkale;

Çalışmasının karşılığı olarak aldığı ücret ile, ihtiyaçlarını giderebilen ve yaşam kalitesini yükselten, mutlu insanların yaşadığı bir şehir;

Okuyan, okuma-yazma oranı yüksek, hayatı sorgulayan insanların yaşadığı bir şehir; Dolayısıyla, bir Kırıkkale hedefliyorum.

Bu toplumsal hedefleri; başarılı ve kararlı seçilmişlerle, liyakatli ekipleri buluşturarak ve birbirimizi destekleyerek, hep birlikte başaracağız.

Beni dinlediğiniz ve buraya kadar zahmet edip, bu güzel kutlu günde benimle olduğunuz için her birinize teşekkür ederim. Sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 

Prof. Dr. Saffet Yağız

Maden-Enerji ve Yerbilimleri Profesörü

IYI Parti Kırıkkale Millet Vekili Aday Adayı


BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.