Kırıkkale 23°
Kale Haber
Spor 1 Ay Önce

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kırıkkale Şubesinden Tekbıyıkoğlu'na Ziyaret

Kırıkkale'nin Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Şube Başkanı İlyas Sönmez ve yönetimi, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu'nu ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında, Valiliğin himayesinde yürütülen "Spor Olsun" projesine destek ve katkılarından dolayı Vali Tekbıyıkoğlu'na teşekkürlerini ilettikleri belirtildi.

Ziyaret sırasında aynı zamanda, Türk futbol tarihinde önemli bir yeri olan ve milli gururumuz olan A Milli Futbol Takımımızın ilk milli maçında giyilen forma, günün anısına Vali Tekbıyıkoğlu'na takdim edildi. Bu jest, Vali'nin spora ve futbola verdiği önemi vurgularken, Türk futboluna dair tarihi bir hatırayı da hatırlatmış oldu.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı İlyas Sönmez ve yönetiminin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi ve spora verdiği desteklerin devam edeceğini ifade etti.

Bu anlamlı ziyaret, sporun toplum içindeki önemini vurgularken, yerel yönetimler ve spor camiası arasındaki iş birliğinin ve dayanışmanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Valilik himayesinde yürütülen "Spor Olsun" projesi, Kırıkkale'de sporun yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkı sağlayarak toplumun sağlıklı yaşamı teşvik etmeye yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.