Kırıkkale 23°
Kale Haber
Eğitim 2 Ay Önce

Yahşihan'da LGS Tercih Danışmanlığı

Yahşihan İlçe okullarında 8. sınıfı bitirmiş öğrencilere LGS (Liselere Geçiş Sistemi) Tercih Danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmetle birlikte öğrencilerin LGS tercih sürecinde merak ettikleri veya tereddüt yaşadıkları konularda destek sağlanmaktadır. Tercih danışmanlığı hizmeti, ilçedeki tüm ortaokullarda sunulmaktadır.

Tercih danışmanlığı, öğrencilerin mezun oldukları ortaokulda verilmekte olup, tercih sürecinde öğrencilere rehberlik etmeyi ve doğru tercihler yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Danışmanlık hizmeti, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer hedefleri doğrultusunda en uygun liseleri seçmelerine yardımcı olmaktadır.

Tercih danışmanlığı sürecinde, öğrencilere okul seçimi, puan hesaplamaları, kontenjan bilgileri, program seçenekleri ve tercih sıralamaları gibi konularda bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin bireysel yetenekleri, ilgi ve istekleri dikkate alınarak, doğru bir tercih yapabilmeleri için rehberlik hizmeti sunulmaktadır.

Yahşihan İlçe okullarındaki LGS Tercih Danışmanlığı hizmeti, öğrencilerin geleceğe yönelik eğitim hayatlarında doğru adımlar atmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu hizmet, öğrencilerin tercih sürecinde yaşadıkları endişe ve belirsizlikleri gidermek ve onları doğru yönlendirmek amacıyla sunulmaktadır.Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.