Kırıkkale 20°
Kale Haber
Gündem 1 Hafta Önce

YETKİ TÜM KAMU-SEN SAĞLIK SENDİKASI’NA GEÇTİ

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde yetki Tüm Kamu-Sen Sağlık Sendikası’na geçti.

 

O BARAJIN ALTINDA KALACAKLARDIR

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde yetkiyi Tüm Kamu-Sen Sağlık Sendikası aldı. Sendikanın Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Gümüş yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere; Sendikacılık tarihine kara bir leke çalınmış ve Ocak 2023 itibarı ile Kamu Görevlileri Sendikalarına yüzde 2 barajı getirilerek sendikal özgürlüğe doğrudan müdahalede bulunulmuştur. Fakat bilinmelidir ki 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 28'inci maddesine, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 51.maddesine,  87 nolu Sendika Özgürlüğü ve Sendikalaşma Hakkının Korunması Sözleşmesine, 98 nolu Örgütlenme ve Toplu Pazarlık Hakkı Sözleşmesine ve Danıştayın bir önceki %1 kararına bütünüyle aykırılık arz eden bu baraj, Anayasa Mahkemesi tarafından yıkılacak ve ali cengiz oyunları ile hak gaspında bulunanlar o barajın altında kalacaklardır. Ne yaparlarsa yapsınlar üzerimize ne ile gelirseler gelsinler bizler mütemadiyen kamu çalışanlarının yanında olacak ve kimileri gibi paranın ve rantın peşinde olmak yerine yalnızca ve yalnızca gerçek sendikacılığın bütün sorumluluklarını ivedilikle yerine getirmek için mücadele vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

KIRIKKALE’DEKİ TÜM KAMU ÇALIŞANLARINI AİLEMİZE KAZANDIRACAĞIZ

Gümüş, “Bizler aslında bu yola adım atarken bir sendika olmaktan daha çok ortak hedefleri bulunan ve ortak sorunları çözüme kavuşturmak isteyen, her daim birbirini sorgulayabilen, samimi ve içten, duygusal temellerle birbirine bağlı ve beraberken adeta bir çelik gibi bükülemeyen bir aile kurmayı hedefliyorduk. Hepimizin bildiği gibi aile toplumsal kurumların yapı taşlarından birisidir ve geriye kalan bütün toplumsal kurumları doğrudan veya dolaylı yoldan etkilemektedir. Kamu’da ihtiyaç olunan şey ise işte tamda budur. Kamu çalışanlarının birbirine kenetlenerek kendilerini güvende ve böylesine sıcak ilişkiler içinde hissetmeye ihtiyaçları bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz şu süreç içerisinde mobbinglere, dayatmalara, yüzde 1 barajına ve hatta yüzde 2 barajı gibi çeşitli ali cengiz oyunlarına rağmen bu hedefi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Her koşula rağmen er yada geç Kırıkkale’deki tüm kamu çalışanlarını ailemize kazandıracağız” diye konuştu.

 

YETKİLİ SENDİKA TÜM KAMU-SEN SAĞLIK SENDİKASI OLMUŞTUR

Gümüş konuşmasının devamında ise, “Ağustos 2022’de Tüm Kamu-Sen Sağlık Kırıkkale Şubemizin kuruluşunu gerçekleştirilmiştik şimdi ise yürürlükte olan ve sendikal özgürlüğe pranga vuran bir kanuna rağmen Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde Yetkili Sendika Tüm Kamu-Sen Sağlık Sendikası olmuştur. Bu yola çıktığımız günden beri yanımızda olan Tüm Kamu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Yaşar Hüseyinoğlu’na ve Yönetimine, Tüm Kamu-Sen Sağlık Sendikası Genel Merkezine, Kırıkkale Şube Yönetimine ve Tüm Sağlık Çalışanlarına sonsuz teşekkür ederim” dedi.


Haber :

Adnan Akın Güler

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.