Kırıkkale 19°
Kale Haber
Eğitim 2 Ay Önce

YKS ve LGS'de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavlarında dereceye öğrenciler, Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu tarafından ödüllendirildi.

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu, kentte YKS'de Türkiye geneli ilk 1000'e giren 12. sınıf öğrencilerinden 7 öğrenci ve LGS'de ise Kırıkkale genelinde ilk 10'a giren öğrencileri ve beraberinde okul müdürlerini kabul etti.

Her bir öğrenci ile yakından ilgilenerek öğrencilerin göstermiş oldukları başarılarını tebrik eden Telefoncu, öğrencilerle bir süre sohbet ederek hedeflerini sordu, çeşitli hediyeler de verdi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Telefoncu, "Bugün hepimiz için çok kıymetli olan öğrencilerimizi misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Onlar, şehrimizin ve ülkemizin aydınlık yarınları, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin elde etmiş oldukları bu başarılarının ileriki dönemlerde de devam etmesi en büyük temennimiz ve arzumuzdur. Bu başarıların ve daha yüksek başarıların diğer öğrencilerimize de örnek olacağına inanıyorum. Hepsinin yolu ve bahtı açık olsun." dedi.

Öğrencilerin başarı durumlarıyla ilgili de bilgiler veren Telefoncu, şunları söyledi:

"Kent genelinde 3 bin 95 öğrenci LGS sınavına girdi ve bu yıl sınava katılım oranı ise son 3 yılın en yüksek katılımı sağlanarak yüzde 89,66 olarak gerçekleşmiş oldu. Öğrencilerimiz, yabancı dil testi dışında tüm testlerde Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı gösterdi. LGS'de 500 tam puan alan öğrencimizin dışında yüzde 0,01-1 dilimde 36 öğrenci, yüzde 1-3 dilimde 63 öğrenci ve yüzde 3-6 dilimde ise 121 öğrenci başarı elde etti. İlk 100 öğrencinin puan aralığı 500-469,330, ilk 101-200 öğrencinin puan aralığı ise 469,328-456,288 oldu. Öte yandan yüzde 10'luk dilime giren öğrencilerimizin puan aralığı ise 500 ile 430 arasında oldu. Bu vesile ile öğrencilerimizin yetiştirilmesinde büyük emekleri olan tüm meslektaşlarımızı ve ailelerimizi yürekten kutluyorum. Bu başarılarımız her eğitim döneminde daha da artacaktır."

Amaçlarının öğrencileri hedeflerine ulaştırmak olduğunu belirten Telefoncu, yapılan tüm eğitim yatırımlarının aksatılmadan yürütüldüğünü de sözlerine ekledi.
Haber :

Yelda Kayhan

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.