Kırıkkale 19°
Kale Haber
Yazar
Bahattin AKYÖN

bahattin@kalehaber.net

2023-03-28 18:30:02 652

Okçular Tepesi

Uhud Savaşını okçular tepesinden izleyen Abdullah b. Cübeyr komutasındaki elli okçu.. 

Ölüm kalım savaşının yaşandığı yer.. Hamza’nın, Musab’ın, Çahş’ın, Hanzala’nın, Şemmame’nin toprağa düştüğü yer. 

Şehitlerin anısına yapılan bir Uhud Mescidi var burda. 

Bir vefa yeridir, Uhud... Her hafta Allah Resülünü beş km. Uzaklıktaki şehitliği ziyaret ettiren vefa yeridir Uhud. Bir helalleşmedir Uhud, vefatından evvel gelip burda vefa örneği gösteren Allah Resülünün bize öğrettiği ve emanet ettiği vefa yeri.. 

Bugün bu hasletlerden bizde ne kaldıkı.. Ne vefa var, ne bir ihsana teşekkür.. Taşı, otu selfi, yediği yemeği, içtiği suyu, giydiği kıyafeti selfi yapanlar, İhlas ile yapılan ihsana bile vefasızlar. Ayasofya bir vefa emanetidir. Hastaneler, köprüler, Avrasya tüneli, havalimanları, Siha’lar hepsi bir vefa emanetidir. 

O vefa ve emanet için işte bize uhud bırakıldı ve Aynen okçular tepesi bırakıldı. Hadi sayın bakalım okçular tepesini terk eden 43 kişiyi. Sayamazsınız, onların isimlerini dahi bilmezsiniz. 

Bu Din işte böyle yüce bir din. Anlayana işte Okçular tepesi bize bir vefa mektubudur. Bu vefa mektubu bize Ayasofya’ya sahip çıkmayı emrediyor. Kini, düşmanlığı, kusur araştırmayı bırakmayı emrediyor. Ümmetin derdi ile dertlenen ile buluşmayı emrediyor. 

Ümmetin reisine, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a vefalı olmayı emrediyor. Gün vefa günü, emanetlere sahip çıkma günü. 

İçerde ve dışarda yazılanları ve yapılanları gör, islam ümmetinin okçular tepesi Türkiye’dir. Sakın terketme. Gün Türkiye Yüzyılı günü, bu bizlere emanettir. Şimdi vefa vakti. Kazanma vakti.

Bahattin Akyön

BİZE ULAŞIN

Yenidoğan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 596.Sokak No: 5 Kat: 3 Kırıkkale

+90 (318) 224 34 34

bilgi@kalehaber.net

BİZİ TAKİP EDİN

Kalehaber I Kırıkkale Haber - Kırıkkale Son Dakika Haber Kırıkkale haber,Kırıkkale son dakika haberleri ve güncel Kırıkkale haberleri,güncel Kırıkkale nöbetçi eczaneleri,hava durumu,namaz vakitleri,cenaze ilanları ve vizyondaki sinema filmleri Kalehaber.net'de!

yüklenemedi

kalehaber.net, Anadolu Ajansı abonesidir.

© 2010-2023 Kale Haber Tüm Hakları Saklıdır.